18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Dogecoin, Shiba Inu’ya Yenildi! Altcoin Piyasası Allak Bullak!

Önemli Gelişmeler

Son günlerde yaşadığı ralliler ile adından sıklıkla söz ettiren Shiba Inu (SHIB), gün içerisinde yaşadığı ani fiyat artışlarıyla birlikte, toplam piyasa değeri olarak Dogecoin’i (DOGE) geride bıraktı.

blank

Shiba Inu, Piyasayı Ters Köşe Yaptı

Kısa bir süre önceye kadar en büyük 20 kripto para içerisinde bile yer almayan SHIB, Ekim ayında yaptığı büyük ataklar ile beraber, kendisinden beklenmeyen bir performans sergiledi. Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, iki kripto para arasındaki rekabet son zamanlarda kızışmıştı ancak Dogecoin’in tahtını bu kadar kısa sürede devretmesini kimse tahmin etmiyordu.

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda gün içerisinde yaşadığı %55’in üzerindeki yükseliş ile beraber Shiba Inu, 0.00007616 dolardan işlem görüyor. Dogecoin fiyatı ise bu yazının yazıldığı anlarda 0.2429 dolar civarında seyrediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bir önceki haberimizde 19 milyar dolar toplam piyasa değerine sahip olan SHIB’in, yaklaşık olarak 32 milyar dolar piyasa değerine sahip olan DOGE’a yetişmesi için önünde aşması gereken büyük bir engel olduğundan bahsetmiştik. Ancak aradaki bu fark oldukça kısa bir sürede aşıldı ve SHIB’in piyasa değeri Dogecoin’inkini geride bıraktı.

SHIB’in yaşadığı bu rallinin arkasında, ABD’nin en büyük kripto para ve hisse senedi borsalarından biri olan Robinhood’un, şaka coini piyasasının yeni liderini listeleyeceğine dair dedikodular olduğu düşünülüyor.

Bir süre önce, Robinhood CEO’su Vladimir Tenev, yaptığı açıklamalarında, ekiplerinin yeni kripto paraları listeleyebilmek için “titiz bir çalışma” yaptığını söylemişti. Ünlü CEO, konuyla ilgili şunları aktarmıştı: “Şu anda platformumuzda bulunan coinler ile ilgili oldukça iyi düşüncelere sahibiz. İleriki dönemde listeleyeceğimiz tüm yeni coinler ile ilgili de benzer şekilde iyi düşünebilmek istiyoruz.”

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in Haziran ayında Shiba Inu’yu listelemesinin ardından, Robinhood’dan da gelebilecek bu tür bir adımın sürpriz olmayacağını da ifade etmek gerekiyor.

İlgili Haber:  Shiba Inu Fiyatında Şu Anda Beklenen Seviyeler Nereler?

Buna ek olarak Pazartesi günü, anonim bir SHIB balinası, yaptığı yüklü miktardaki satın alım ile beraber altcoinin yeni rallisinin tetiğini çekmiş olabilir. Balina yatırımcı, hafta başında 11.5 milyon dolar ödeyerek 277 milyar adet SHIB tokeni satın almıştı. Bu yatırımıyla beraber balina, toplam SHIB yatırımını 316 milyar adet tokene çıkardı. Yatırımcının cüzdanının tamamı şu anda 18 milyon dolar değerinde bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend