9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Dogecoin Kurucusu, Shiba Inu’yu (SHIB) ve Yatırımcılarını Yerden Yere Vurdu!

Önemli Gelişmeler

Şaka coinleri kripto para piyasasına eğlence yoluyla bir değer katsa da bazıları için bu kripto paralar büyük kazanç yollarına da açılmıştı. Bu tür kripto paraların öncülü olan Dogecoin bu yazının yazıldığı anlarda dünyanın en büyük kripto paraları listesinde dokuzuncu sırada yer alıyor. DOGE’a rakip olduğunu kesin bir şekilde kanıtlayan Shiba Inu ise şu anda aynı listede onuncu sırada bulunuyor. İki kripto para da, şaka coini sıfatı taşımalarına rağmen geçmişte çok iyi performanslar göstermeleriyle tanınıyor. Bununla birlikte iki coin de, kendi toplulukları aracılığıyla diğerine bir çeşit üstünlük kurma çabası içerisinde bulunuyor.

blank

Dogecoin Kurucusu Billy Markus Sert Açıklamalarda Bulundu

Dogecoin kurucusu Billy Markus da, paylaştığı bir Tweet serisi ile ilginç bir konuya değindi. Telefonundan aldığı bir ekran görüntüsünü takipçileriyle paylaşan Markus, yorumlarda bulunan gerçek SHIB tokeniyle hiçbir ilgisi olmayan, dolandırıcılık girişimlerine yönlendiren çok sayıda “Shiba” projesi linkine dikkat çekti. Bununla birlikte Markus, ayrıca Twitter CEO’su Jack Dorsey’e de yardım çağrısında bulundu.

blank

Twitter CEO’su Jack Dorsey henüz bu konuda bir yorum yapmasa bile Twitter yönetiminden bir isim söz konusu gönderiye cevap yazdı: “Bununla ilgileniyorum, üzgünüm, haber verdiğiniz için teşekkür ederiz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Aynı Tweet dizisine yorum yapan çok sayıda kullanıcı da, benzer dolandırıcılık girişimi linkleri hakkında şikayetlerini dile getirdiler.

Bununla birlikte Twitter’ın bu tür girişimlere karşı herhangi bir girişimde bulunup bulunmayacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak tabii ki olay bununla sınırlı kalmıyor. SHIB topluluğu üyeleri, Dogecoin kurucusunu bir süre sonra taciz etmeye başladılar. Bunun ardından Markus da daha sonra yeni bir Tweet dizisinde bu duruma değindi ve şunları söyledi: “SHIB’i sevmemek için asıl nedenim işte bu, bu kripto paranın topluluğu, hadlerini aşıp beni taciz etmeye ve bana hakaret etmeye başladılar. Bu tür hareketler, benim sizin ya da topluluğunuz hakkında iyi düşünmeme izin vermiyor. Bu kadar basit.”

İlgili Haber:  Dogecoin Kurucusu, Shiba Inu Hakkındaki İddialara Cevap Verdi!

“Shibetoshi Nakamoto” takma ismini kullanan Markus, ilginç bir şekilde DOGE topluluğunu da hedef aldı: “DOGE topluluğundan birileri de bana kötü davranışlarda bulunduğunda bu topluluğa olan sevgim de bir derece azalıyor. Bu kripto para için artık hiçbir sorumluluğum bulunmuyor. Topluluk, eğer bu saçma sektörde bir nebze iyi olmayı başarırsa sadece umurumda olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend