30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), Bitcoin Cash (BCH) – Altcoin Fiyat Analizi – 24 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Analiste göre piyasa ayılarının boğaları zorlamasına rağmen Bitcoin Cash fiyatı en yakın engelini aşmayı başardı ve %23.6’lık Fibonacci seviyesinde destek buldu.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan, analiste göre Dogecoin ve Solana’nın teknik göstergeleri hafif boğa lehine bir tablo sergilerken hacim oskilatörü göstergesinde ayı lehine ayrışmalar yaşadı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Dogecoin (DOGE)

blank

Analiste göre son 55 günde yaklaşık olarak %48.96 yükseliş gösteren Dogecoin, 0.162 dolar ile 0.182 dolar arasında bir gidiş geliş aralığı oluşturdu. Ayılar 0.162 dolar seviyesini son 19 günde altı kez test etmesine rağmen boğalar savunma yapmayı başardı.

Analiste göre hacim oskilatörü göstergesi alçak çukurlar oluştururken fiyat hareketi ise %23.6’lık Fibonacci seviyesine doğru bir yükseliş gerçekleştirdi. Analist, Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatının 0.175 dolar seviyesini aşmasıyla beraber Supertrend göstergesi yeşil sinyaller vermeye başladı.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.1765 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi son üç gündür sürekli bir toparlanma yaşadı ve analiste göre alış gücünü gösterdi. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinin boğa lehine olmasına rağmen ADX’in ise zayıf olduğunu düşünüyor.

Solana (SOL)

blank

Analiste göre, aynı DOGE’da oluğu gibi, Solana için de, zayıf bir boğa hamlesine işaret eden hacim oskilatöründeki alçak çukurları dikkat almak gerekiyor. Dünyanın en büyük beşinci kripto parası analiste göre, son üç gündür gerçekleştirdiği V şeklindeki toparlanmanın ardından 4 saatlik grafiğinde yükselen bir üçgen formasyonu oluşturdu.

Analiste göre altcoin için en yakın destek noktası alt trend çizgisinin (beyaz) yakınlarında bulunan, 20-50 SMA değerleriyle çakışan 178.4 dolar olabilir.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Algorand (ALGO) - Altcoin Fiyat Analizi - 30 Aralık

Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı 178.56 olardan işlem görüyor. Analist, RSI göstergesinin bir süre hafifçe orta hattın altında kalmasından sonra nötr bir sinyal verdiğine inanıyor. Dahası analist, DMI göstergesinin ise hafif ayı lehine olduğunu ancak ADX’in ise zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Bitcoin Cash (BCH)

blank

Altcoinin fiyatı 20 Aralık tarihinde iki gün içerisinde %6.58’lik bir ralli yaşamış ancak analiste göre BCH, kısa vadeli direnci olan 446 dolardan bir geri dönüş gerçekleştirmişti. Bunun ardından yaklaşık olarak %2.58’lik bir değer kaybı yaşayan altcoin, analiste göre 20 (kırmızı) ve 50 (yeşil) SMA göstergeleri ile çakışan %23.6’lık Fibonacci seviyesinde destek bulmuştu.

Bu yazının yazıldığı anlarda BCH fiyatı 438.3 dolar seviyesinden işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi ise bir yükseliş trendine dair işaret vermesinin ardından orta hatta bulundu. Dahası, analiste göre OBV göstergesi son birkaç gündür devamlı bir yükseliş gösterirken ADX ise oldukça zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar