Dogecoin Son Bir Haftada %40’lık Düşüş Yaşadı: Pek Çok Kişi Dogecoin Milyoneri Olma Şansını Kaçırdı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Dogecoin fiyatında, son yedi gün içinde %40’lık bir düşüş yaşandı.

blank

Haberin Özeti

  • Glauber Contessoto isminde bir kişi tüm parasını Dogecoin’e yatırdı.
  • Varlıkları değer kazandı ve zamanında 2 milyon Dolara kadar ulaştı.
  • Ancak değişken kripto para sonrasında sert bir düşüşe geçti; Contessoto, DOGE’larını satmadığı için milyoner olma şansını kaybetti.

Glauber Contessoto, sahip olduğu her şeyi, aslında bir şaka tokeni olarak icat edilmiş olan Dogecoin’e yatırdı. Bu yatırım, onu milyoner statüsüne taşıdı; hatta Mayıs ayında New York Times’a bile çıktı.

blank

Glauber Contessoto, Bir DOGE Milyoneri Olabilirdi

Sonrasında ise önü alınamayan bir DOGE kazası gerçekleşmeye başladı.

New York Times raporuna göre, 33 yaşındaki Contessoto, Şubat ayında Dogecoin’e 250.000 Dolarlık yatırım yaptı. Contessoto’nun kripto varlıkları geçen ay 2 milyon Dolar seviyesine kadar ulaştı; Nisan ayında attığı bir tweette, “2021’in ilk Dogecoin milyoneri” olduğunu iddia etti.

Ancak tüm bu fiyat artışına rağmen Contessoto sahip olduğu kripto parayı nakite çevirmedi. Son haftalarda ise Dogecoin’in değeri kripto para piyasasındaki düşüşe paralel olarak gerilemeye başladı. DOGE, son bir haftada yaşadığı %40’lık değer kaybıyla 0.19 Dolara kadar düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto Para Piyasası Genelinde Düşüş Yaşanıyor

Instagram ve Twitter’da on binlerce takipçisi olan Contessoto, DOGE yatırımının bugünkü değerinin 764.000 Dolar olduğunu yazdı. Binlerce kişi yatırımcının tweetini beğendi ve yanıtladı; bazıları da ona artık milyoner olmadığını hatırlattı.

Dogecoin popülaritesindeki hızlı artış, Contessoto gibi pek çok insanı geçtiğimiz aylarda zengin etti. Bu yükselişin altında yatan en önemli etkenlerden biri de hiç şüphesiz Tesla CEO’su Elon Musk’ın DOGE ile ilgili attığı tweetler oldu.

Öte yandan son haftalarda kripto para piyasası genelinde sert bir düşüş eğilimi yaşanıyor. Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz gün 30.000 Dolar fiyatının altına kadar geriledi. BTC, bu seviyeleri en son Ocak ayının başında deneyimlemişti. Dogecoin’de yaşanan fiyat kaybı da kripto para piyasası genelinde yaşanan negatif atmosferden fazlasıyla etkilendi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend