5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Dogecoin Son Bir Haftada %40’lık Düşüş Yaşadı: Pek Çok Kişi Dogecoin Milyoneri Olma Şansını Kaçırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin fiyatında, son yedi gün içinde %40’lık bir düşüş yaşandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Glauber Contessoto isminde bir kişi tüm parasını Dogecoin’e yatırdı.
  • Varlıkları değer kazandı ve zamanında 2 milyon Dolara kadar ulaştı.
  • Ancak değişken kripto para sonrasında sert bir düşüşe geçti; Contessoto, DOGE’larını satmadığı için milyoner olma şansını kaybetti.

Glauber Contessoto, sahip olduğu her şeyi, aslında bir şaka tokeni olarak icat edilmiş olan Dogecoin’e yatırdı. Bu yatırım, onu milyoner statüsüne taşıdı; hatta Mayıs ayında New York Times’a bile çıktı.

Binance indirim kodu

Glauber Contessoto, Bir DOGE Milyoneri Olabilirdi

Sonrasında ise önü alınamayan bir DOGE kazası gerçekleşmeye başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

New York Times raporuna göre, 33 yaşındaki Contessoto, Şubat ayında Dogecoin’e 250.000 Dolarlık yatırım yaptı. Contessoto’nun kripto varlıkları geçen ay 2 milyon Dolar seviyesine kadar ulaştı; Nisan ayında attığı bir tweette, “2021’in ilk Dogecoin milyoneri” olduğunu iddia etti.

Ancak tüm bu fiyat artışına rağmen Contessoto sahip olduğu kripto parayı nakite çevirmedi. Son haftalarda ise Dogecoin’in değeri kripto para piyasasındaki düşüşe paralel olarak gerilemeye başladı. DOGE, son bir haftada yaşadığı %40’lık değer kaybıyla 0.19 Dolara kadar düştü.

Kripto Para Piyasası Genelinde Düşüş Yaşanıyor

Instagram ve Twitter’da on binlerce takipçisi olan Contessoto, DOGE yatırımının bugünkü değerinin 764.000 Dolar olduğunu yazdı. Binlerce kişi yatırımcının tweetini beğendi ve yanıtladı; bazıları da ona artık milyoner olmadığını hatırlattı.

Dogecoin popülaritesindeki hızlı artış, Contessoto gibi pek çok insanı geçtiğimiz aylarda zengin etti. Bu yükselişin altında yatan en önemli etkenlerden biri de hiç şüphesiz Tesla CEO’su Elon Musk’ın DOGE ile ilgili attığı tweetler oldu.

Öte yandan son haftalarda kripto para piyasası genelinde sert bir düşüş eğilimi yaşanıyor. Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz gün 30.000 Dolar fiyatının altına kadar geriledi. BTC, bu seviyeleri en son Ocak ayının başında deneyimlemişti. Dogecoin’de yaşanan fiyat kaybı da kripto para piyasası genelinde yaşanan negatif atmosferden fazlasıyla etkilendi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar