5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Dogecoin Taraftarı Elon Musk ve Bitcoin Taraftarı Jack Dorsey Kozlarını Paylaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatı son günlerde büyük dalgalanmalar yaşıyor. Bitcoin fiyatı 30.000 doların altına inmesinin ardından tekrar bir sıçrama yaşadı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatındaki bu aşırı dalgalanmaları yalnızca Dogecoin fiyatındaki hareketler geride bıraktı. Elon Musk’ın hobi projesi olan DOGE bu yıl fiyatındaki büyük yükseliş ile en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başarmıştı.

Binance indirim kodu

The ₿ Word Etkinliği

Kripto para yatırımcılarının Bitcoin ve Dogecoin’deki volalite yüzünden canları sıkkın durumdayken gözler dün Türkiye saatiyle saat 21:00’da gerçekleşen Elon Musk ile Twitter CEO’su Jack Dorsey arasındaki canlı tartışmaya çevrildi. The ₿ Word etkinliği organizatörleri etkinlikte hiçbir şeyin konuşulmasında bir sınır olmayacağının sözünü verdiler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Geçtiğimiz ay duyurusu yapılan The ₿ Word etkinliği, Bitcoin ile ilgili doğru bilinen yanlışları açıklığa kavuşturmayı ve ana akım medyanın Bitcoin hakkındaki önyargılarını kırarak BTC’nin şirketler ve kurumlar arasındaki farkındalığını arttırmayı amaçlıyordu.

Elon Musk Bitcoin (BTC)’e Sırt Çevirmişti

Bitcoin hakkında ileri geri konuşarak BTC topluluğunun nefretini kazanmaya başlayan Elon Musk bu yılın başında şirketi Tesla ile Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yapmıştı. İlk başta The ₿ Word etkinliği hakkında da küçümser bir tavırla konuşan Musk daha sonra Jack Dorsey’in çağrısıyla etkinliğe katılmayı kabul etmişti.

Musk yaptığı açıklamalarında Bitcoin’i gözü kapalı bir şekilde savunduğunu iddia ettiği kişileri pek çok kere hedef almıştı. Son aylarda yaptığı çağrısında Dogecoin’i iyileştirmek amacıyla dünya çapındaki geliştiricilere DOGE için önerilerde bulunma çağrısı yapan Musk, Dogecoin’in eninde sonunda Bitcoin’i kolaylıkla yeneceğini düşündüğünü söylemişti.

Ocak ayında ABD’de Gamestop şirketinin hisselerinin alınıp satılmasına kısıtlamalar getirilmesinin ardından yatırımcılar tepki olarak Dogecoin’e akın etmeye başlamış ve böylece DOGE fiyatı da 2021 yılının başında daha önce hiç tahmin edilemeyecek seviyelere çıkmıştı. Bundan önce yıllardır çok çok düşük seviyelerden işlem gören Dogecoin, Elon Musk’ın da desteğiyle Nisan ayında 0.73 dolara fırlayarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

İlgili Haber:  Diğer Kripto Paralar Kaybederken Cardano Neden Yükseliyor?

2021 yılındaki Bitcoin rallisi, Tesla’nın Bitcoin’e olan yatırımının diğer şirket ve kurumların da ilgisini çekeceği beklentisiyle birlikte BTC fiyatının 65.000 dolara kadar tırmanmasını sağlamış ancak beklenen kurumsal satın alımlar gerçekleşmemişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar