Dogecoin Taraftarı Elon Musk ve Bitcoin Taraftarı Jack Dorsey Kozlarını Paylaştı!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatı son günlerde büyük dalgalanmalar yaşıyor. Bitcoin fiyatı 30.000 doların altına inmesinin ardından tekrar bir sıçrama yaşadı.

blank

Bitcoin fiyatındaki bu aşırı dalgalanmaları yalnızca Dogecoin fiyatındaki hareketler geride bıraktı. Elon Musk’ın hobi projesi olan DOGE bu yıl fiyatındaki büyük yükseliş ile en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başarmıştı.

blank

The ₿ Word Etkinliği

Kripto para yatırımcılarının Bitcoin ve Dogecoin’deki volalite yüzünden canları sıkkın durumdayken gözler dün Türkiye saatiyle saat 21:00’da gerçekleşen Elon Musk ile Twitter CEO’su Jack Dorsey arasındaki canlı tartışmaya çevrildi. The ₿ Word etkinliği organizatörleri etkinlikte hiçbir şeyin konuşulmasında bir sınır olmayacağının sözünü verdiler.

Geçtiğimiz ay duyurusu yapılan The ₿ Word etkinliği, Bitcoin ile ilgili doğru bilinen yanlışları açıklığa kavuşturmayı ve ana akım medyanın Bitcoin hakkındaki önyargılarını kırarak BTC’nin şirketler ve kurumlar arasındaki farkındalığını arttırmayı amaçlıyordu.

Elon Musk Bitcoin (BTC)’e Sırt Çevirmişti

Bitcoin hakkında ileri geri konuşarak BTC topluluğunun nefretini kazanmaya başlayan Elon Musk bu yılın başında şirketi Tesla ile Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yapmıştı. İlk başta The ₿ Word etkinliği hakkında da küçümser bir tavırla konuşan Musk daha sonra Jack Dorsey’in çağrısıyla etkinliğe katılmayı kabul etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Musk yaptığı açıklamalarında Bitcoin’i gözü kapalı bir şekilde savunduğunu iddia ettiği kişileri pek çok kere hedef almıştı. Son aylarda yaptığı çağrısında Dogecoin’i iyileştirmek amacıyla dünya çapındaki geliştiricilere DOGE için önerilerde bulunma çağrısı yapan Musk, Dogecoin’in eninde sonunda Bitcoin’i kolaylıkla yeneceğini düşündüğünü söylemişti.

Ocak ayında ABD’de Gamestop şirketinin hisselerinin alınıp satılmasına kısıtlamalar getirilmesinin ardından yatırımcılar tepki olarak Dogecoin’e akın etmeye başlamış ve böylece DOGE fiyatı da 2021 yılının başında daha önce hiç tahmin edilemeyecek seviyelere çıkmıştı. Bundan önce yıllardır çok çok düşük seviyelerden işlem gören Dogecoin, Elon Musk’ın da desteğiyle Nisan ayında 0.73 dolara fırlayarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

2021 yılındaki Bitcoin rallisi, Tesla’nın Bitcoin’e olan yatırımının diğer şirket ve kurumların da ilgisini çekeceği beklentisiyle birlikte BTC fiyatının 65.000 dolara kadar tırmanmasını sağlamış ancak beklenen kurumsal satın alımlar gerçekleşmemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend