2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Dogecoin, Tek Cümlelik Elon Musk Tweet’inden Sonra %25 Sıçradı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Gündemin özeti

  • Elon Musk tarafından bugün atılan bir tweet, Dogecoin’in fiyatının bir kez daha yükseliş göstermesine neden oldu.
  • Tesla CEO’su akşam saatlerinde sadece bir cümlelik bir tweet attı: “Kelimenin tam anlamıyla.”
  • Tweet’in ardından sadece 10 dakika sonra başka bir tweet atan Musk, bu sefer de ayda çekilen fotoğrafta atıfta bulunarak “Gerçek ayda.” ifadesini kullandı.

Elon Musk kısa bir sürenin ardından Dogecoin hakkında yeniden tweet atmaya başladı ve bu kez internet mizahı tabanlı para birimini bugün tek cümlelik bir tweet ile %25 arttırmayı başardı.

Binance indirim kodu

Tesla CEO’su ve SpaceX yöneticisi, akşam saatlerinde paylaştığı tek bir cümle olan “Kelimenin tam anlamıyla” ifadesiyle herkesi şaşırttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Aynı tweet’e, ünlü Shiba Inu’nun uzay giysisi içinde WOW kelimesiyle süslenmiş bir bayrak diktiği bir fotoğraf ekleyen Musk, 10 dakika sonraki bir başka tweetinde ise ayda çekilen fotoğrafı kastederek gerçek ayın Dogecoin olduğunu ima etti.

Dogecoin bugün saat 18:07 itibariyle %23.11’lik bir artış yaşayarak 0.0581 dolara yükseldi.

Şaka amaçlı çıkılan yolda Dogecoin 10 milyar dolarlık bir değere dokunmayı başardı

Bugün Musk’ın attığı tweet, Dogecoin’de kayda değer bir yükselişi tetikleyen ilk ya da ikinci tweet değildi. İnternet, milyarderin Bitcoin’den GameStop’a ve hatta Etsy’ye kadar her şeyin fiyatını hareket ettirmede sahip olduğu büyük etkiyi anlatabilmek için “Musk Etkisi” terimini icat etti.

19 Şubat’ta, dokuz aylık oğlu için satın aldığı Dogecoin’e dair 46 milyon takipçisine tweet atan Musk, kripto paranın fiyatında bir artışa neden olmuştu. Dogecoin, tweet’in ardından %16’ya kadar yükseliş kaydetti.

Bundan yaklaşık bir hafta kadar sonra ise CEO, balinalar olarak da bilinen büyük yatırımcıları, hisselerini satmaya teşvik etti ve birkaç hisse sahibi arasında yoğunlaşmanın tek “gerçek mesele” olduğuna inandığını sözlerine ekledi.

İlgili Haber:  Eksen Kayması

2013 yılında şaka olarak başlayan Dogecoin, Musk gibi tanınmış destekçilerin yanı sıra rapçi Snoop Dogg ve Kiss üyesi Gene Simmons sayesinde şöhrete kavuştu. Kısa bir süre için Dogecoin, kendisini daha değerli hale getiren çok sayıda tanınmış şirket sayesinde 10 milyar dolarlık bir piyasa değerlemesinin etrafında dolaştı.

Sınırlı bir arza sahip olan Bitcoin’den farklı olarak Dogecoin’in sınırsız bir kaynağı bulunuyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar