28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Dogecoin Vakfı Planlarını Açıkladı: Lihtenştayn’da Bir Genel Merkez Kurulabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto paranın çekirdek geliştiricisi Ross Nicoll, yeni atanan Dogecoin danışmanı Vitalik Buterin’in bir vakıf kurma konusunda “son derece değerli” tavsiyeler verdiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin Vakfı’nın merkezinin, kripto dostu Lihtenştayn’da olması bekleniyor.
  • Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Avrupa’da bir tüzel kişilik oluşturma sürecinde ekibe rehberlik edecek.

Elon Musk’ın temsilcisi Jared Birchall ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’i danışmanları arasına ekleyen Dogecoin Vakfı, merkezini Lihtenştayn’da oluşturacak gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin, Lihtenştayn’da Bir Genel Merkez Kurabilir

Dogecoin Vakfı yönetim kurulu üyesi Jens Wiechers, “Şu anda uzun vadeli bir tüzel kişilik kurmak için Lihtenştayn’daki yetkililerle görüşüyoruz.” dedi. Yönetim kurulu üyesi ve çekirdek geliştiricisi Ross Nicoll ise İsviçre’de Ethereum Vakfı’nın kurulmasına öncülük eden Vitalik Buterin’in, Dogecoin ile ilgili süreç hakkında da ekibe “son derece değerli” tavsiyeler verdiğini belirtti. Lihtenştayn, uzun bir süredir “kripto dostu” bir ülke olarak biliniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin Vakfı, manifestosunu Pazar günü yayınlandı ve iddialı bir hedef açıkladı: İnsanlar için bir para birimi geliştirmek.

Yeni Dogecoin Vakfı

Ekibin temel planı, bir şaka olarak başlatılan Dogecoin’i küresel ölçekte geçerli bir ödeme yöntemi haline getirmek olarak belirtildi. Öte yandan Tesla CEO’su Elon Musk da 2019’dan bu yana ekibe Dogecoin’in gelişimi ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor.

Dogecoin Vakfı’nın iki temel amacı vardır: Mühendisler de dahil olmak üzere kripto para üzerinde çalışmak için tam zamanlı personel istihdam edecek bir yapı sağlamak ve Dogecoin markasını korumak.

Vakıf yönetim kurulu üyesi ve çekirdek geliştiricisi Michi Lumens, konu ile ilgili verdiği demeçte, “Vakıf, Dogecoin’in savunulmasına, desteklenmesine ve geliştirilmesine katkı sağlamak için küresel ölçekte hizmet ediyor.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar