30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Dogecoin ve Bitcoin’deki “Elon Musk Etkisi” Azalıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto piyasaları, büyük bir piyasa düzeltmesinin ardından çöküşe geçti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, son 24 saatte %8.19 düşüşle 33.817 Dolara geriledi..
  • Bu hafta yaşadığı patlamanın ardından Dogecoin de son 24 saatte %39.74 düşüş yaşadı.
  • Piyasanın geri kalanında da düşüş eğilimi devam ediyor: Ethereum %5, Litecoin %8 ve Bitcoin Cash %5 geriledi.

Tehlike çanı, fiyatı son 24 saatte %8.19 düşüşle 33,817 Dolara gerileyen Bitcoin için çalıyor. Bu, Elon Musk etkisinin sonunu işaret ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto Piyasasının Genelinde Kayıp Sürüyor

Musk, Twitter biyografisini #Bitcoin olarak değiştirdikten sonra Bitcoin fiyatı önemli oranda artmıştı. Yani, dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, kripto paradaki hareketliliğe katkı yapmıştı. Ancak piyasadaki bu ivme uzun süreli olmadı.

Tehlike çanı, ayrıca son 24 saat içinde %39.74 düşüş yaşayan Dogecoin için de çalıyor.

Kripto piyasasının geri kalanı da aynı hızla düşüyor. Önemli kripto paralardan Ethereum %5; Polkadot %3 ve Ada (Cardano) %5 düşüş yaşadı..

Söz konusu kripto paraların haricinde tehlike çanı Litecoin ve Bitcoin Cash’i de etkiliyor. Litecoin %8, Bitcoin Cash ise %5 değer kaybetti. Tüm bunlar yalnızca son 24 saat içerisinde gerçekleşti.

Elon Musk’tan Etkilenmeyen Kripto Paralar Hangileri?

Bu kayıp atmosferi içerisinde başarılı kalan bazı kripto paralar da var. Örneğin son 24 saatte %45 artan FunFair gibi.

Elon Musk etkisinin kaybolmasından çok da etkilenmeyen diğer kripto paralar ise şu şekilde: Son 24 saatte Compound %31, 1inch %28 ve Elrond %22 değer kazandı.

Ayrıca SEC ile davalık olan XRP de bu negatif atmosfer içerisinde güçlü kalmayı başardı. Ripple tarafından üretilen kripto para son bir gün içerisinde %13 artış yaşadı. XRP fiyatı şu anda 0.31 Dolar seviyesinde hareket ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin 40.000 Doların Altına Düşerken DASH Fiyatı %100 Arttı

Bitcoin fiyatı ise 29 Ocak’ta 29.400 Dolar seviyesine kadar düştü. Bu değer, öncü kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesinden %30 gerilediği anlamına geliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar