29 Ocak 2022, Cumartesi
6.6 C
İstanbul

Dogecoin ve BNB Gibi Altcoinlerin Performansını Geride Bırakan Axie Infinity’nin (AXS) Sırrı Ne?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 3 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasası şu anda çalkantılı günler geçiriyor. Hiçbir şey kesin gözükmüyor ve bazen adı sanı duyulmamış bazı kripto paralar bile çok büyük yükselişler göstererek en iyi coinleri bile geride bırakıyor. Kısa bir süre önce Axie Infinity’nin kendi tokeni AXS sadece üç gün içerisinde fiyatını ikiye katlayarak buna benzer bir başarı elde etti.

Binance indirim kodu

AXS/USD çifti bir gün içerisinde %31.28’lik bir yükseliş göstererek rekor bir düzey olan 32.69 dolara fırladı. 20 Temmuz tarihinde yalnızca 14 dolar olan token, üç gün içerisinde %131 yükselmiş oldu. AXS coini yılın başından bu yana %5.000’in üzerinde değer kazanarak 2021 yılının en iyi performans gösteren dijital varlıkları arasına girdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Tokenin fiyat artışından önce Axie Infinity’nin Blockchain tabanlı oyun endüstrisinde bir devrim yarattığı ve var olan tüm şirketlerden daha hızlı büyüdüğüne dair spekülasyonlar yapılıyordu.

Bu tür iddiaların ne kadar sağlam temellere sahip olduğu elbette sadece grafiklere bakılarak değerlendirilemez. Ancak somut olan şu ki, AXS diğer birçok altcoinin performansını geride bırakarak son 24 saat içerisinde çok yüksek bir işlem hacmine sahip oldu. AXS’nin 24 saatlik işlem hacmi 1.63 milyar dolara ulaşarak Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), EOS, Tron(TRX), Stellar(XLM), ve Cardano’yu (ADA) gölgede bıraktı.

AXS’nin Göstergeleri Neye İşaret Ediyor

Bu durum tabii ki bir altcoinin diğer büyük altcoinlerin işlem hacmini geride bıraktığı ilk olay değildi. Ancak on-chain analizi yapıldığında sosyal hacmin bu altcoinin gerçek durumu hakkında bir fikir verdiğini söyleyebiliriz.

AXS’nin boğa koşusunun başlamasıyla MVRV değeri de belirgin bir şekilde yükseliş gösterdi. Bu gösterge altcoin için Mart ayından bu yana en yüksek değerine ulaştı. Göstergenin bu durumu, bu coinin piyasa değerinin realize edilmiş değerinden daha yüksek olduğunu belirtiyordu. Kripto para piyasasında bu tür bir değer boğa lehine yorumlanıyor.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT), Solana (SOL) ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: Piyasalar Düşüşte! Analiste Göre Kritik Destek Noktaları

axs

Dahası AXS’nin sosyal baskınlığı da fiyatındaki performansı ile birlikte yılın en yüksek seviyesine çıktı. Ancak geliştirici aktivitesi ortalama olarak kaldı ve bir tırmanış sinyali vermedi.

Olumsuz olarak ise bu yazının yazıldığı anlarda geliştirici aktivitesinde ufak bir düşüş gözleniyor. Ek olarak borsalar arasındaki arz miktarı da düşük seviyelere doğru hareket etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend