8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Dogecoin ve Polkadot %8 Oranında Düşerken; Kripto Para Piyasasından Toplam 90 Milyar Dolar Silindi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının toplam değeri, son 24 saatte %4 oranında geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son 24 saatte kripto para piyasaları aşağı yönlü hareket ediyor.
  • Polkadot %9, Dogecoin %8, BNB %6 düşüş kaydetti.
  • Buna ek olarak kripto paranın küresel piyasa değerinden de 90 milyar Dolar eksildi.

Piyasalar, Polkadot (%9 düşüş), Dogecoin (%8 düşüş), Binance Coin (%6 düşüş) ve Cardano (%4 düşüş) liderliğinde son 24 saatte aşağı yönlü hareket ediyor. CoinGecko’ya göre kripto para piyasasının toplam değeri düne göre yaklaşık 90 milyar Dolar (%4 oranında) azaldı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasaları Son 24 Saatte Düşüşte

İlk 10’da yer alan diğer tüm kripto paralar da bugün kırmızı renkte hareket ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aslında Ağustos ayı geneline bakıldığında, piyasalar çok daha yukarı yönlü hareket ediyor gibi görünüyor. Cardano, 25 Temmuz’dan bu yana %121’lik bir fiyat artışı yakalayarak bu anlamda başı çekiyor.

Diğer taraftan Solana, DeFi alanına gittikçe daha fazla entegre olmasının faydasını görüyor. Solana’nın yerel tokeni SOL, geçtiğimiz hafta içinde 80 Dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.

Bitcoin ve Ethereum’daki Fiyat Hareketliliği

Ancak, hiç şüphesiz, piyasa etkinliğinin büyük bölümü, kripto ekosisteminin rezerv para birimleri olan Bitcoin ve Ethereum’a bağımlı. Bitcoin de geçtiğimiz günlerde, üç aylık bir aranın ardından tekrar 50.000 Dolar seviyelerini gördü. Bununla birlikte, Glassnode verilerine göre Bitcoin’deki işlem hacimleri son zamanlarda bir hayli durgun seyretti.

Ethereum fiyatı ise büyük ölçüde NFT piyasasındaki yükseliş sayesinde desteklendi. Ethereum blok zinciri üzerine kurulu olan en büyük NFT pazar yerlerinden OpenSea, geçtiğimiz günlerde 195 milyon Dolarlık rekor bir günlük satış hacmi kaydetti.

İlgili Haber:  1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Opsiyon Sözleşmesi Bugün Sona Eriyor: Piyasa Nasıl Etkilenecek?

Bu nedenle, piyasalar portföyünüzdeki varlıkları son 24 saatte biraz eritmiş olsa da; Ağustos ayı genelindeki olumlu havayı da akılda tutmakta fayda var.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar