18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Arasındaki Savaş Devam Ediyor! DOGE 1 Dolara Ulaşabilecek Mi?

Önemli Gelişmeler

Dogecoin ve DOGE katili Shiba Inu, küresel kripto para piyasalarında en çok işlem gören kripto paralar olma özelliği taşıyor. İki coin arasındaki rekabet, Binance borsasına SHIB-DOGE işlem çiftinin eklenmesiyle beraber kızışacağa benziyor.

blank

Dogecoin Şaka Coinleri Arasında Liderlik İçin Savaşıyor ve En Büyük 10 Kripto Para Arasında Kalmayı Başardı

Dogecoin katili olarak da bilinen Shiba Inu (SHIB) coin, geçtiğimiz hafta kısa bir süreliğine de olsa, toplam piyasa değeri olarak DOGE’u geride bırakmıştı. Bunun ardından ise DOGE, işlem hacminde yaşadığı ani bir sıçrama sonucunda, dünyanın en büyük 10 kripto parası arasındaki pozisyonunu geri alabilmek için, kaybettiği piyasa değerini tekrardan kazandı.

blank

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance ve Crypto.com, söz konusu iki kripto paranın popülerliğini arttırmasıyla birlikte SHIB-DOGE işlem çiftini bünyelerine eklediler. Shiba Inu, kıas bir süre önce, altcoinin günlük işlem hacminin Ethereum, Solana ve diğer altcoinleri geçmesinin ardından on-chain aktivitesi ile ilgili olarak büyük bir sıçrama yapmayı başarmıştı. Solana kısa bir süre önce, Cardano’nun dünyanın en büyük kripto paraları listesindeki yerini gasp ederek dördüncü sıraya yükselmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte DOGE kullanıcıları ise, şaka coininin kullanım alanlarının artabilmesi için DOGE-ETH köprüsünün hayata geçmesini bekliyor. TDogeWhisperer adlı DOGE destekçisi analist, geliştirici @michilumin’in, bankalara ve internete erişimi olmayan kullanıcılar için, DOGE bünyesinde, Starlink üzerinde bir node (düğüm) üzerinde çalıştığını ortaya çıkarmıştı.

Bu söylenti için Starlink cephesinden ise herhangi bir açıklama gelmedi. Elon Musk’ın da bu konuyla ilgili görüşleri merak ediliyor.

DOGE ve SHIB, küresel kripto para piyasalarında en çok işlem gören kripto paralar arasında yer almayı sürdürüyor.

İlgili Haber:  Kripto Borsası Binance, Anonim Bitcoin Ticaretini Zorlaştırıyor: Kullanıcılar Nasıl Etkilenecek?

Analistler, DOGE fiyat trendinin, 1 dolara kadar ulaşıp ulaşamayacağını değerlendirmişti. Bir analist, Dogecoin fiyatının, 2021 yılının ilk aylarında Bitcoin’in hareketinin tersine bir ralli yaşadığını ve bu zamandan beri ise alçak tepeler ve alçak dip noktalarının oluştuğunu belirtti ve bu durumun aşağı yönlü bir trende işaret ettiğini iddia etti.

Analist, DOGE fiyatının 1 dolara çıkabileceğine inansa da, altcoin fiyatının bir sıçarama yapması için trendinde bir dönüşüm geçirmesi gerektiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend