4 Temmuz 2022, Pazartesi
22.5 C
İstanbul

Dogecoin ve Shiba Inu: Şaka Coini Balonu Ne Zaman Patlayacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Dogecoin ve Shiba Inu gibi şaka coinleri, borsadaki bazı şirketlerden bile yüksek piyasa değerlerine sahipler. Bununla birlikte sayısız taklitçi coin de piyasa da şansını deniyor. Şaka coini balonu daha ne kadar böyle gidecek? Dogecoin’in neden daha fazla hayatta kalma şansı bulunuyor? Analist Sven Wagenknecht, şaka coinlerinin seyrini değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Shiba Inu gibi altcoinlerin genel özellikleri, belirli bir kullanım senaryosuna sahip olduklarını iddia etmemeleri gibi gözüküyor. 2017 ve 2018 yıllarında piyasaya çıkan ve bir kullanım alanlarını iddia eden boş kripto paraların aksine, bu altcoinler herhangi bir kullanım alanına sahip olduklarını da iddia etmiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Piyasaya çıkan şaka coinlerinin sayısı arttıkça, haliyle yeni şaka coinlerinin de kar getirme oranları düşüyor. Herhangi bir kullanım senaryosuna sahip olmadıkları için, analistlere göre şaka coinler diğer balonlara göre daha şiddetli ve hızlı bir şekilde çökebilir. Ayrıca şaka coinler, kripto para piyasasında bir tür düzeltme hareketi yaşandığında, bu duruma en şiddetli şekilde tepki verecek coinler olarak nitelendiriliyor.

Shiba Inu gibi kripto paralar, yatırımcılara verdikleri zararların yanında, tüm Blockchain sektörüne de bazı konularda zarar veriyor. Bu kripto paralar nedeniyle, insanlar kripto paralara, saçma spekülasyonlar dışında bir anlam ifade etmeyen bir kavram gibi davranıyor ve Blockchain teknolojisi de geçici bir trend olarak nitelendiriliyor.

Bu yüzden, tüm sektörün içinde bulunduğu profesyonelleşme adımları da baltalanmış oluyor. Ayrıca, kripto para sektörü eleştirmenleri de, kripto para piyasasını daha sıkı denetleyebilmek için oluşturdukları argümanlarını da güçlendiriyor. Bu işten zarar gören ise, kripto paralar konusunda yalnızca sınırlı bilgi birikimine sahip olan kişiler tarafından yanlış şekilde değerlendirilen gerçek Blockchain projeleri oluyor.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Bitti! Şimdi de Catecoin Piyasayı Sallıyor! İşte Kedili Coin Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

Dogecoin ve Shiba Inu İçin Umut Var mı?

Şaka coinlerinin geleceği hakkındaki görüşler karamsar olsa da, birkaç coinin uzun vadede hayatta kalabileceğine dair umut var. Dogecoin, en eski kripto paralardan biri olması nedeniyle bir anlamda kült haline de geldi. Piyasaya çıkan ilk şaka coini olma avantajını kullanabilirse, analistlere göre DOGE, tamamen yok olma tehlikesini atlatabilir. Bununla birlikte, DOGE’un bahsettiğimiz kült olma özelliği, bazı markalar tarafından reklam amaçlı da kullanılıyor. Örneğin Burger King, geçmişte bir reklam aracı olarak DOGE ile ödeme almıştı.

Analistlere göre, Dogecoin ve Shiba Inu, değerlerinin tamamını kaybetmeseler bile, sahip oldukları piyasa değerlerini uzun vadede korumayı başaramayabilirler. Analistlere göre, yaklaşık 35 milyar dolar piyasa değerine sahip olan söz konusu kripto paraların bu değerleri, olması gerekenden çok daha fazla. Kült haline gelmiş kripto paraların sahip oldukları kullanım alanları, bu tür büyüklükte bir piyasa değerini taşıyabilecek kapasiteye sahip değiller.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar