9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Dogecoin ve Shiba Inu: Şaka Coini Balonu Ne Zaman Patlayacak?

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Dogecoin ve Shiba Inu gibi şaka coinleri, borsadaki bazı şirketlerden bile yüksek piyasa değerlerine sahipler. Bununla birlikte sayısız taklitçi coin de piyasa da şansını deniyor. Şaka coini balonu daha ne kadar böyle gidecek? Dogecoin’in neden daha fazla hayatta kalma şansı bulunuyor? Analist Sven Wagenknecht, şaka coinlerinin seyrini değerlendirdi.

blank

Shiba Inu gibi altcoinlerin genel özellikleri, belirli bir kullanım senaryosuna sahip olduklarını iddia etmemeleri gibi gözüküyor. 2017 ve 2018 yıllarında piyasaya çıkan ve bir kullanım alanlarını iddia eden boş kripto paraların aksine, bu altcoinler herhangi bir kullanım alanına sahip olduklarını da iddia etmiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Piyasaya çıkan şaka coinlerinin sayısı arttıkça, haliyle yeni şaka coinlerinin de kar getirme oranları düşüyor. Herhangi bir kullanım senaryosuna sahip olmadıkları için, analistlere göre şaka coinler diğer balonlara göre daha şiddetli ve hızlı bir şekilde çökebilir. Ayrıca şaka coinler, kripto para piyasasında bir tür düzeltme hareketi yaşandığında, bu duruma en şiddetli şekilde tepki verecek coinler olarak nitelendiriliyor.

Shiba Inu gibi kripto paralar, yatırımcılara verdikleri zararların yanında, tüm Blockchain sektörüne de bazı konularda zarar veriyor. Bu kripto paralar nedeniyle, insanlar kripto paralara, saçma spekülasyonlar dışında bir anlam ifade etmeyen bir kavram gibi davranıyor ve Blockchain teknolojisi de geçici bir trend olarak nitelendiriliyor.

Bu yüzden, tüm sektörün içinde bulunduğu profesyonelleşme adımları da baltalanmış oluyor. Ayrıca, kripto para sektörü eleştirmenleri de, kripto para piyasasını daha sıkı denetleyebilmek için oluşturdukları argümanlarını da güçlendiriyor. Bu işten zarar gören ise, kripto paralar konusunda yalnızca sınırlı bilgi birikimine sahip olan kişiler tarafından yanlış şekilde değerlendirilen gerçek Blockchain projeleri oluyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP) En Büyük 10 Kripto Para Listesinin Dışında Kalabilir mi?

Dogecoin ve Shiba Inu İçin Umut Var mı?

Şaka coinlerinin geleceği hakkındaki görüşler karamsar olsa da, birkaç coinin uzun vadede hayatta kalabileceğine dair umut var. Dogecoin, en eski kripto paralardan biri olması nedeniyle bir anlamda kült haline de geldi. Piyasaya çıkan ilk şaka coini olma avantajını kullanabilirse, analistlere göre DOGE, tamamen yok olma tehlikesini atlatabilir. Bununla birlikte, DOGE’un bahsettiğimiz kült olma özelliği, bazı markalar tarafından reklam amaçlı da kullanılıyor. Örneğin Burger King, geçmişte bir reklam aracı olarak DOGE ile ödeme almıştı.

Analistlere göre, Dogecoin ve Shiba Inu, değerlerinin tamamını kaybetmeseler bile, sahip oldukları piyasa değerlerini uzun vadede korumayı başaramayabilirler. Analistlere göre, yaklaşık 35 milyar dolar piyasa değerine sahip olan söz konusu kripto paraların bu değerleri, olması gerekenden çok daha fazla. Kült haline gelmiş kripto paraların sahip oldukları kullanım alanları, bu tür büyüklükte bir piyasa değerini taşıyabilecek kapasiteye sahip değiller.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend