10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Dogecoin ve Shiba Inu Fiyatı Çöküşte, Şaka Coinlerinin Dönemi Bitti mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

2022 kripto para piyasası için iyi başlamadı. Bitcoin ve Ethereum dahil tüm büyük kripto paralar ciddi kayıplar yaşıyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin, Shiba ve diğer şaka coinler dip seviyelerine yakın. Shiba yatırımcıları, Shib fiyatının 1 sente ulaşmasının hala mümkün olup olmadığını merak ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin ve Shiba Inu gibi “aya gideceği” düşünülen şaka coinleri “dünyaya dönüş” yolculuğuna acı bir şekilde başlamış gibi gözüküyor.

Gerçek hayatta herhangi bir kullanım alanı olmayan Dogecoin ve Shiba Inu gibi şaka coinler, geçen yılın sonlarında ulaşılan rekor fiyat seviyelerinden sonra geri çekilme yaşadı ve sektörün liderleri Bitcoin veya Ethereum’dan daha sert darbe aldılar. Doge, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 74 sentten bugüne yaklaşık %80 düştü. Shiba ise, Ekim sonunda ulaştığı zirveden bu yana %65’ten fazla düşüş yaşadı.

Bu coinlerin sadece fiyatları değil, ticaret hacimleri de düştü, şimdi milyarlar yerine milyonlarla ölçülmekteler. Bir zamanlar çoğunluğu küçük yatırımcılardan oluşan bir ordu insanı büyük bir hevesle bu coinleri satın almaya yönlendiren şakalar ve espriler yerini bir miktar hüzüne bırakmış gibi.

Çılgınlık Doge ile başlamıştı. 2013 yılında bir grup yazılım mühendisi tarafından hayata geçirilen Dogecoin, kripto paralara olan ilginin artması ile yükselişe geçmişti. Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın da sahiplenmesi ile Dogecoin’in fiyatı uçuşa geçmişti. Doge’nin popülaritesi, Shiba Inu, Baby Shiba Inu ve Musk’ın evcil hayvanının adını taşıyan Floki dahil olmak üzere köpek cinsine dayalı yeni tokenlerin yaratılmasına ilham verdi.

Şu an yaşanan kripto piyasasındaki düşüşle birlikte, şaka coinlere olan ilgi de azaldı. Bu ilgi azalması akıllara şu soruyu getiriyor; Dogecoin, Shiba Inu gibi şaka koinlerin dönemi kapandı mı? 2022 bakalım ne gösterecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar