8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Dogecoin ve Shiba Inu Fiyatında Sert Düşüş! Beklenen Son Mu?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası en azından şimdilik düzeltme moduna geçmiş gibi gözükürken birçok coin de ağır bir şekilde etkilendi. Bunlar arasında 24 saatte %7 kayıp yaşayan Dogecoin ve %10 kayıp yaşayan Shiba Inu da vardı. SHIB fiyatı hali hazırda düşüş modunda olduğundan son 3 haftada %25.2 değer kaybederek Temmuz ayında yaşadığı tüm yükselişleri de eritmiş oldu.

Binance indirim kodu

“Dogecoin ve SHIB İçin Tablo İyi Değil”

Uzmanlara göre bu şaka coinleri nihayet ciddiye alınmaması gerektiklerini kanıtlamaya başladılar. Düşüşler başladığından bu yana bu coinler “güvenli varlık” özelliklerini kaybettiler. İki coinin Bitcoin ile olan korelasyonları ise Dogecoin için 0.47, SHIB için ise -0.41 oldu

Binance indirim kodu

Düzeltme yaşanacağının ilk sinyallerinin gelmesiyle beraber iki şaka coini için de açık pozisyonların azalmasıyla beraber türev piyasası da kötü bir hale büründü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin ve Shiba Inu topluluklarının kendi coinlerini korumaları için her daim umut bulunsa da üzücü bir şekilde bu kez topluluk üyeleri de geri çekiliyor. Fiyatların aşağı inmesiyle beraber iki coin için de sosyal duyarlılık miktarı düşüş gösterdi.

Dogecoin için short pozisyonları 9.6 milyon dolara ulaşırken long pozisyonlarının yalnızca 451.000 dolarda kalmasıyla birlikte yatırımcıların varlıklarını likidite ettikleri sonucunu ulaşılıyor. Borsalarda açık olan satış emirlerinin toplamı 265.54 milyon adet DOGE’a tekabül ediyor.

SHIB İçin Benzer Bir Tablo Henüz Yok

SHIB de benzer bir durumda olsa da bu coin için henüz büyük bir satış dalgası yaşanmadı. Hatta bunun tam tersi yaşanıyor diyebiliriz. Bu yazının yazıldığı anlarda insanlar SHIB satın alıyorlar. Bununla birlikte 2 gün önce bir Ethereum balinası, 1.12 milyon dolar değerinde 150 milyon adet SHIB satın almıştı.

İlgili Haber:  Ünlü Bitcoin Eleştirmeni: "Altcoin Fiyatları Bir Gecede Yerle Bir Olabilir!"

SHIB’in en kötü özelliklerinin başında ise coinin sirkülasyondaki arzının %80’inin balinaların elinde olması yer alıyor. Shiba Inu bu yüzden bir fiyat çöküşüne oldukça savunmasız kalıyor. Dogecoin balinaları ise arzın %43’üne sahip, DOGE’un bireysel yatırımcılarının oranı ise %37 seviyelerinde bulunuyor. Bu yüzden Dogecoin’in şu anda bu konuda SHIB kadar tehlikede olmadığını söyleyebiliriz.

Dogecoin fiyatı Mayıs ayında 0.70 dolara kadar çıkmış ancak Elon Musk’ın Saturday Night Live (SNL) fiyaskosu nedeniyle 8 Mayıs tarihinde DOGE fiyatı sert bir şekilde düşmüştü. 0.16 dolara kadar gerileyen DOGE, bu bölgeden yavaş yavaş toparlanmaya başlamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar