27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Dogecoin ve Shiba Inu, Geçtiğimiz Hafta %20’nin Üzerinde Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

DOGE ve SHIB, geçtiğimiz hafta önemli bir fiyat artışı kaydetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin, geçtiğimiz hafta %27’lik bir fiyat artışı kaydetti.
  • Bu fiyat artışıyla DOGE, Bitcoin ve Ethereum’u geride bırakmış oldu.
  • Shiba Inu ise geliştiricilerin Cumartesi günü yaklaşık 3.6 milyar tokeni “yakmasından” sonra %24 değer kazandı.

Dogecoin ve Shiba Inu gibi “şaka” tokenleri, yılın başındaki kripto para piyasası patlamasının liderleri idi. Ancak piyasa Mayıs ayında sarsılmaya başladığında bu tokenlerin fiyatı da diğerlerine göre çok daha sert bir düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Dogecoin, Haziran Sonundan Bu Yana En Yüksek Fiyat Seviyesini Kaydetti

Öte yandan son haftalarda piyasa tekrardan toparlanıyor. CoinGecko’ya göre Dogecoin’in fiyatı geçen haftaya göre %27 seviyesinde arttı ve şu anda 0.26 Dolardan işlem görüyor. DOGE, Cumartesi günü ise 0.27 Dolara ulaşmış ve bu fiyat, Haziran sonundan bu yana kripto parada kaydedilen en yüksek fiyat olmuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yine de DOGE, Mayıs başında ulaştığı 0.73 Dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatının %64 oranında daha aşağısında yer alıyor. Öte yandan kripto para, yılın başından bu yana %4.600’den fazla değer kazanarak önemli bir başarıyı hâlâ elinde tutuyor.

Shiba Inu Tokenlerinin Yakılması Kripto Paranın Fiyatının Artmasını Sağladı

Bununla birlikte, Shiba Inu’nun son fiyat artışının kendine özgü bir nedeni var. Shiba Inu geliştiricileri, Cumartesi günü yaklaşık 3.65 milyar SHIB tokenini yaktı ve bu da fiyat artışının altında yatan temel etken oldu.

Bu işlemin ardından SHIB’nin fiyatı birkaç saat içinde %25’ten fazla sıçrayarak Cumartesi gecesi 0.00000861 Dolar’a kadar yükseldi; bu, SHİB için Temmuz başından beri görülen en yüksek seviye olarak kaydedildi. SHIB’nin şu anki fiyatı 0.00000775 Dolar olsa bile, Shiba Inu geçen hafta %24 oranında değer kazandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar