10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), VeChain (VET), EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 2 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Oldukça ani bir şekilde düşüşler yaşayan kripto para piyasası analiste göre toparlanma sinyalleri verdi. Bunun sonucunda Dogecoin, VeChain ve EOS fiyatları, destek seviyelerini görmelerinin ardından yükseliş işaretleri gösterdi.

Binance indirim kodu

VeChain ve EOS fiyatı günlük olarak değer kazanırken analiste göre kısa vadeli olarak boğa lehine teknik göstergeler sergiledi. Analist Yash Majithia, Dogecoin’in ise nötr sinyaller verdiğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin (DOGE)

blank

Dogecoin fiyatı dört aydır 0.197 dolar seviyesinden güçlü bir destek buluyor. Bu yüzden son beş gündür analiste göre altcoin fiyatı bu seviyeden geri dönüyor. Analiste göre böylece altcoin, aşağı yönlü kanalından bir yükseliş gerçekleştirdi.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.2147 dolar seviyesinden işlem gördü. Analist, RSI değerinin boğa lehine bir yönelim gösterdiğini ancak orta hatta doğru hareket ettiğini söyledi. Analiste göre DMI göstergesi boğa lehine bir görünüm verse de AO göstergesi ise kısa vadeli olarak ayı etkisinin arttığına işaret etti. Analiste göre fiyat hareketi ile RSI değeri arasındaki ayı lehine tablo dikkate alındığında, DOGE boğalarının harekete geçerek momentumu arttırmaları gerekiyor.

VeChain (VET)

blank

VET fiyatı 28 Kasım tarihinde son altı haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bunun ardından ise altcoinin fiyatı iki aylık destek seviyesi olan 0.103 dolara uygun hareket etti. Analiste göre bunun sonucunda VET, aşağı yönelen kanalından son üç gündür bir ayrışma yaşadı.

Bu yazının yazıldığı anlarda VET, son 24 saatteki %3.5’lik yükselişi ile beraber 0.121 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi orta hattın üzerinde yer alması ile birlikte boğa lehine bir görünüm verdi. Dahası analiste göre AO göstergesi de boğa gücüne dair bir işaret gösterdi. Buna rağmen analist, ADX göstergesinin zayıf bir yönelimsel trende dair ipucu verdiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Ünlü Analist, Patlamaya Hazır Olduğunu Düşündüğü Sürpriz Altcoini Paylaştı!

EOS

blank

EOS, değerinin üçte birinden fazlasını kaybetmesinin ardından 28 Kasım tarihinde son iki ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Analiste göre altcoin, 3.6 dolardaki dört aylık desteğinden bir geri dönüş gerçekleştirdi ve EOS fiyatı bir simetrik üçgen formasyonu (sarı) oluşturdu. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 4.06 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi ise yukarı yönlü olması ve orta hattın üstünde seyretmesiyle birlikte toparlanma sinyalleri verdi. Buna ek olarak, analist, MACD ve AO göstergelerinin de boğa lehine olduğunu düşünüyor. Buna rağmen Majithia, ADX göstergesinin hafif zayıf bir görünüm verdiğini belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar