26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Dogecoin Yakında Tesla Otomobilleri İçin Kullanılabilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Dogecoin (DOGE)’in son yükselişi, Mark Cuban ve Elon Musk gibi milyarder destekçilerinin sosyal medya üzerinde DOGE’a olan desteklerini dile getirmeleriyle ortaya çıkmıştı. Dogecoin bu yazının yazıldığı anlarda haftalık olarak %30’luk bir yükseliş kaydetti. Son 24 saatte %2.74 kadar bir düşüş sergileyen coin yazım sırasında 0.33 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Musk’ın açık bir şekilde Dogecoin’i desteklemesine rağmen Tesla henüz Dogecoin’i elektrikli otomobillerinin satışı için bir ödeme seçeneği olarak sunmadı. Buna rağmen şirketin CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinde düzenlediği bir anket ile bu gelişmenin sinyalini vermişti. Tüm bunlara rağmen son haberler ile birlikte Dogecoin ile Tesla marka bir otomobil satın almak artık mümkün olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BTZI Şirketi Dogecoin ile İkinci El Tesla Araç Satımı Yapacak

Blockchain ve robotik teknolojileri şirketi Bots Inc (BTZI), kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, müşterilerinin artık ikinci el Tesla otomobilleri yerel otomobil bayilerinden DOGE ve diğer kripto paralar ile satın alabileceğini söyledi.

Kısa bir süre önce yayınlanan bir rapora göre, küresel çapta yaşanan mikroçip arz sıkıntısı, otomobil üreticilerinin yeni üretim yapmalarının kısıtladı. Bu da ikinci el araç fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

Bazı popüler modeller ikinci el otomobil piyasasında sıfırlarından daha yüksek fiyattan satılıyor. Örneğin az kullanılmış bir sedan Tesla Model 3 için, araştırmalara göre Tesla’nın sıfır olarak sattığı fiyattan %2.9 daha yüksek fiyat biçiliyor.

Buna rağmen otomobil konusunda uzman isimlerden biri olan Karl Brauer, yaptığı açıklamasında şöyle dedi: “Alıcılar kullanılmış bir Tesla Model 3 için ekstra ücret ödeme konusunda çekinmiyor çünkü Model 3’ler ikinci el otomobil piyasasında halen oldukça nadir rastlanıyor. Bununla birlikte ikinci el olarak yüksek miktarda tekrar satış değerine rağmen Model 3 halen en uygun fiyatlı Tesla olma özelliği taşıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Bu 3 Nedenden Dolayı Ana Akım Haline Gelmeye Hazır Değil

DOGE İçin Bir İlk

Bununla birlikte BTZI’ın, Dogecoin (DOGE)’i ürünleri ve hizmetleri için bir ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk halka açık şirket olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ayrıca şirket, bu ayın başlarında yaptığı açıklamasında, Dogecoin ve Litecoin’in birleşik bir şekilde madenciliğini yapabilmek için kod tabanlı bir madencilik ekipmanı üzerinde çalıştıklarını da söylemişti.

Bu gelişmeler ile birlikte artık Dogecoin’in yalnızca bir şaka kripto parası olmadığını da uzmanlar yavaş yavaş dile getirmeye başladılar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar