7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Dogecoin Yeni Bir Destekçi Daha Kazandı: Snoop Dogg!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Snoop Dogg, esprili bir albüm kapağı paylaşarak kripto para sohbetine katılıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Snoop Dogg, Dogecoin destekleme trendine katıldı.
  • Elon Musk, Gene Simmons ve Snoop Dogg, söz konusu kripto para ile yakından ilgileniyor gibi duruyor.
  • Snoop Dogg’un tweet’i, DOGE fiyatında kısa süreli bir artış yarattı.

Snoop Dogg, Dogecoin fiyatını artırmada Tesla CEO’su Elon Musk ve Kiss grubunun basçısı Gene Simmons’a katıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Snoop, R&G (Rhythm ve Gangsta) albüm kapağına Dogecoin avatarını eklediği esprili bir tweet’te Elon Musk’ı etiketledi: The Masterpiece.

12 saat sonra Musk da başka bir esprili fotoğrafla Snoop’a yanıt verdi.

Snoop, Doge’un Fiyatını Etkiledi mi?

Elon Musk’ın tweetleri kesinlikle kripto paranın fiyatını etkiliyor; durum bu hafta da farklı değildi. Öte yandan Simmons’ın tweet’i da kripto paranın fiyatındaki %4’lük küçük bir hareketten sorumlu olabilir. Ancak tweet’in zamanı ile DOGE’un karşılık gelen değeri arasındaki korelasyonu gözlemlerken dikkatli olmak önemlidir.

Snoop’un tweet’i Simmons hikayesinden biraz farklı. Snoop tweeti Doge fiyatı 0.052 Dolar seviyesinde iken attı. Bundan yaklaşık 5 saat sonra Dogecoin fiyatı 0.064 Dolara ulaşmıştı. Bu, böylesine kısa bir zaman dilimi içerisinde %22’lik bir artışa işaret ediyor.

Peki Musk’ın Cevabı Ne Olacak?

Kripto paranın, kamuya mal olmuş kişilerin tweetlerine duyarlılığı artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Tesla CEO’sunun Snoop’a on iki saat sonra verdiği yanıt ise bu sefer Doge fiyatını etkileyemedi.

Bu durum akıllara hemen “Musk’ın kripto para piyasaları üzerindeki etkisi azaldı mı?” sorunu getirdi. Belki de Snoop Dogg’un Doge etkisi yeni bir dönemin başlangıcıdır.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar