7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Dogecoin Yükselmeye Devam Ederken Kripto Paranın Küresel Piyasa Değeri 1.2 Trilyon Doları Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Yatırımcılar ve finansal hizmetler boğa koşusuna katıldıkça kripto paranın piyasa değeri artıyor. Öte yandan Dogecoin de ünlülerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Küresel kripto piyasaları rekor kırmaya devam ediyor.
  • Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki dalgalanmalar, piyasa dalgalanmasının temelini oluşturuyor.
  • Joe Biden’ın teşvik paketi onaylandıktan sonra vadeli işlemler piyasaları da yükselişe geçiyor.

Hafta sonu, kripto paranın küresel piyasa değeri, birçok yeni yatırımcı kazanarak yeni zirvelere ulaşmaya devam etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto Paranın Küresel Piyasa Değeri Yükselmeye Devam Ediyor

Veri şirketi Nomics’e göre, kripto para toplam 1.23 trilyon Dolarlık küresel piyasa değerine ulaştı.

Bu büyümenin ezici çoğunluğu, 38.000 Dolara geri çekilmeden önce 40.000 Dolar seviyesinde seyreden Bitcoin’den geldi. Lider kripto para dalgalanmaya devam etse de 40.000 Dolar seviyesine son derece yakın.

Not olarak, farklı borsalar farklı fiyatlar açıklasa da ortak olan tek şey Bitcoin’in yükselişte olduğu…

Bu arada Ethereum, hafta sonu boyunca 1.500 Doların üzerindeki fiyat artışına devam etti. Chicago Ticaret Borsası, ETH vadeli işlem sözleşmelerini başlatacağından, bu hafta ETH fiyatında artış eğiliminde belli bir dalgalanma olabilir. Bu sözleşmeler, kurumsal yatırımcıların hem uzun hem de kısa pozisyonlarda kripto para fiyatı hakkında bahis yapmasına olanak sağlar.

Referans olarak, CME 2017’de Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini ilk kez başlattığında, Bitcoin rekor seviyelere yükselmişti. Bu arada Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde kilitlenen miktar da hafta sonu 14 milyar Dolarlık rekor seviyeye ulaştı.

Dogecoin Yeni Destekçiler Kazanıyor

Dogecoin’in hız treni yolculuğu da hafta sonu boyunca daha fazla ünlüye ulaşarak devam etti. Elon Musk ve Kiss grubunun üyesi Gene Simmons gibi Dogecoin destekçisi isimlere Snoop Dogg da katıldı.

İlgili Haber:  Anthony Scaramucci'nin SkyBridge'i Bitcoin ETF Başvurusunda Bulundu

Söz konusu hareketlilik, son 24 saatte Doge’a %18’lik bir kazanç ve ticaret hacminde %73’lük bir artış getirdi. Bu yükselen değerlerle birlikte Dogecoin piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başardı.

Projenin piyasa değeri şu anda 10 milyar Dolar civarında seyrediyor.

ABD Piyasaları Teşvik Paketinin Mutluluğunu Yaşıyor

Son olarak ABD’de piyasalar hafta sonu kapalıyken, Dow Jones, S&P ve Nasdaq vadeli işlemlerinin tümü, Joe Biden’in 1.9 trilyon Dolarlık teşvik paketinin Meclis’teki son engeli de aştığı haberiyle yükseldi. Paket, bu ayın sonlarında yasalaşacak ve ABD ekonomisindeki toparlanma konusunda yükselen piyasa duyarlılığını tetikleyecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar