30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Dogecoin %34 Değer Kazanarak Rekor Kırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Haber Özeti

  • Dogecoin Salı günü %34 değer kazanarak 0.095896 dolar seviyesine yükseldi.
  • ‘Mim’ tokeni, Bitcoin ve Ethereum’un kendilerine ait rekorlarını kırdıkları gün kendi rekorunu kırdı.
  • Analizcilere göre şu anki boğa piyasasının durumu ve Coinbase’in halka açılışı kripto paralar üzerinde bir heyecan oluşturdu.
  • Dogecoin 2020 yılının sonlarında, kendi destekçileri tarafından bile, ölü bir coin olarak görülmekteydi ancak Elon Musk ve Snoop Dogg gibi ünlü isimlerin de destekleriyle Dogecoin güçlü bir ralli yaşadı.

Dogecoin Salı günü %34’lük bir yükseliş gösterdi ve kendine ait tüm zamanların en yüksek rekoru olan 0.095896 dolara ulaştı. Bu gelişmelerin ardından Dogecoin’in piyasa değeri 11 milyar doları aştı.

Binance indirim kodu

Dogecoin, internet kültüründe yer etmiş doge ‘mim’ini temsilen bir şaka olarak başlamıştı. Elon Musk ve Snoop Dogg gibi ünlü isimlerin de desteğiyle Dogecoin bu yıl toplamda %1.905 değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Salı günü yeni rekorlar kıran coinler Dogecoin ile sınırlı kalmadı. Bitcoin 63.000 seviyesinin üstüne, Ethereum ise 2.200 doların üstüne çıkarak kendilerine ait rekorları kırdılar. Ripple’ın XRP tokeni de %28’lik yeni bir çıkış yaparak son üç yıldaki en yüksek seviyesine ulaştı.

Coindesk çalışanı Adam Levine’ye göre, şu anki ayı piyasasının durumu ve bu hafta gerçekleşecek olan Coinbase’in halka açılımıyla beraber Dogecoin ve diğer kripto paraların yukarı yönlü hareket etmesi muhtemel gibi görünüyor. Levine açıklamalarının devamında şöyle dedi: “Dogecoin ile ilgili bir diğer ilginç gerçek de, kripto paralar alanında ne zaman heyecan verici bir gelişme olursa, kripto paralar ile ilgili pek fazla bir şey bilmeyen insanlar bile doge ekosistemine girebiliyor. Bunun nedeni ise Dogecoin’in insanlara korkutucu gelmemesi hatta tatlı gelmesinde yatıyor. Ayrıca Dogecoin tokenleri çok ucuz olduğu için bu da önemli bir rol oynuyor. Mevcut ivmelenme nedeniyle de Dogecoin fiyatları artıyor olabilir.”

İlgili Haber:  Hafta Boyunca Negatif Seyreden Bitcoin ve Hisse Senetleri, Son Gün Toparlandı

Dogecoin 2020 Yılı Sonunda Ölü Bir Coin Olarak Görülüyordu

2020 yılının sonlarında, Dogecoin’in destekçilerinin birçoğu Dogecoin’i “ölü” olarak görüyordu ve coin’in bu güçlü rallisi kesinlikle beklenen bir durum değildi. Mevcut durumda da fiyatlar düşmeyip stabil hale geçtiği için, diğer kripto piyasalarındaki yükselişle beraber, Dogecoin’de de yukarı yönlü eğilim devam edebilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar