25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Dogecoin Fiyatı Toparlanmakta Zorluk Çekerken DOGE Madencileri Rekor Gelir Elde Etti

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Uzun yıllar önce Dogecoin ile başlayan şaka coini furyası 2021 yılında kripto para endüstrisini sallamıştı. Bununla birlikte Shiba Inu gibi diğer köpekli kripto paralar da Dogecoin ile sağlam bir rekabete girişti. Buna rağmen, DOGE madencilerinin geçtiğimiz ay rekor seviyede gelir elde etmesiyle beraber diğer altcoinlerin, orijinal şaka coini üzerindeki ilgiyi azaltamadığı ortaya çıktı.

Binance indirim kodu

Analiz şirketi CoinMetrics tarafından sağlanan son verilere göre, altcoinin madencilerinin elde ettiği tüm zamanların toplam geliri 13 Kasım tarihinde ilk kez 1 milyar dolar barajını aştı. Bu da DOGE topluluğunun halen altcoin için oldukça aktif şekilde çalıştığına işaret ediyor.

Binance indirim kodu

İlginç bir şekilde, Dogecoin her ne kadar 2014 yılından bu yana faal olsa da, altcoinin madencilerinin elde ettiği gelir miktarında bu denli bir artış hiç görülmemişti. Aşağıda yer alan grafik, madencilerin hem işlem ücretlerinden hem de madencilik ile elde ettikleri yeni coinler ile kazandıkları gelir miktarını özetliyor:

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

doge

Grafikte bu yılın Mayıs ayında gelir artışında yaşanan ani yükseliş kolaylıkla fark ediliyor. Bu tarihten önce Dogecoin madencilerinin elde ettiği toplam gelir miktarı 100 milyon doların altında seyrediyordu.

Madencilerin gelirlerinde elde ettikleri bu on kat artış, yalnızca kripto para endüstrisine akan yüksek sermaye miktarı ile açıklanamaz. Buna ek olarak, DOGE’un bu yıl elde ettiği popülarite ve ilgi de söz konusu tabloya katkıda bulundu.

Dogecoin Göstergeleri

Altconin madencilik gelirlerindeki artış ayrıca DOGE fiyatının genel kripto para piyasasının yaşadığı artışa oranla da dikkat çekiyor. Nisan ve Mayıs aylarında DOGE fiyatı, genel kripto para piyasasındaki fiyat artışlarından çok daha fazla bir oranda yükseliş göstermişti. Altcoinin popülerliğindeki bu artış, madencilerin kazançlarına da yansıdı ve ağ üzerindeki aktivite oranı da büyük miktarda tırmanış yaşamıştı.

İlgili Haber:  Analist: "Bu Gelişme ile Birlikte Dogecoin 0.50 Doları Aşabilir!"

Buna rağmen Dogecoin fiyatı, 8 Mayıs tarihinde 0.73 dolar ile kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan sonra sürekli olarak bir düşüş trendinde bulundu.

Buna rağmen DOGE fiyatı, son bir yılda %5294 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.16 dolardan işlem görüyor. DOGE fiyatındaki bu artışın, altcoini sosyal medya üzerinde her fırsatta öven Tesla CEO’su Elon Musk sayesinde yaşandığı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
En Çok Okunanlar
Send this to a friend