30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Dogecoin’de 1 Dolar Seviyesi Mümkün Mü?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

ABD’li kripto para borsası Coinbase, bu hafta Nasdaq’da listelendi ve Bitcoin için de yeni rekorların kırıldığı bir hafta oldu.

Binance indirim kodu

Coinbase’in IPO’su sonrası yaşanan kripto paralardaki çılgınlık ile beraber Bitcoin bu hafta 65.000 dolar seviyesine neredeyse dokundu. Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para olan Ethereum da büyük bir yükseliş gösterdi ve tek bir Ethereum’un fiyatı tarihte ilk kez 2.500 doları aştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin ve Ethereum’daki fiyat artışları, kripto piyasaların tamamını yükseltti ve piyasa değeri 2 trilyon doların üstünde ilerlemeye devam etti. Tesla CEO’su Elon Musk’ın kendisinin favori kripto parası olduğunu ifade ettiği “şaka coini” Dogecoin de büyük yükselişini sürdürdü ve bir haftada %300 değer kazandı.

2013 yılında bir şaka olarak ortaya çıkan Dogecoin, Ocak ayında yatırımcıların Amerikan borsalarında kendilerinin yatırım yaptıkları şirketlerin kısıtlamaya uğramalarına tepki olarak, Dogecoin’e yatırım yapmaya başlamasıyla yükselişe geçmişti. O zaman başlayan Dogecoin rallisi, Elon Musk ve diğer ünlü isimler tarafından sosyal medyada verilen destek mesajlarıyla devam edebilmişti.

“Dogecoin Bu Yıl İçinde 1 Dolar Olabilir”

YouTuber ve Dogecoin yatırımcısı Ben Philips katıldığı söyleşide, Dogecoin’in bu yıl içinde 1 dolar olabileceğini düşündüğünü söyledi. Dogecoin’in 1 dolar seviyesine çıkabilmesi için, şu anki fiyatı olan 25 cent üzerine %400’lük bir değer kazanması gerekiyor.

YouTube’da yaklaşık 5 milyon abonesi olan Philips, daha da fazla dogecoin alacağını belirtti. Bu yıl kripto para birimlerine ilgi göstermeye başlayan Philips, kripto para piyasasındaki hiç görülmemiş yoğunlukta ilginin de etkisiyle farklı coinler hakkında tweet atmasıyla tanınıyor.

Reddit Topluluğu WallStreetBets Kripto Paralar ile İlgili Konuşma Yasağını Kaldırmıştı

Bu hafta, daha önce GameStop hisselerinin ani yükselişini organize eden grup olarak tanınan Reddit topluluğu WallStreetBets, kripto paralar ile ilgili olan konuşma yasağını kaldırdığını açıkladı. Yasaklar sadece Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin için geçerli olmayacak.

İlgili Haber:  Tokenleştirilmiş Bitcoin DeFi İçin Gelecek Vaat Ediyor

Topluluğun moderatörlerinden biri, bu kararı alırken şöyle dedi: “Bu kaçınılmaz durumu ileri tarihlere ötelemenin hiçbir anlamı yok, kripto paralar hiçbir yere gitmiyorlar ve bizimle olacaklar.” Ancak bu karara rağmen kripto paralar ile ilgili konuşma yasağının 24 saatin sonunda tekrar devam etmesine karar verildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar