30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Dogecoin’de Elon Musk ile İlgili Gizemli İşlemler Merak Uyandırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bir milyarderin Dogecoin cüzdanında garip işlemler gerçekleşiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin’in en büyük varlık sahibi, bazı garip işlemler gerçekleştirdi.
  • İşlemlerin bazıları direkt olarak Elon Musk’ın doğum günüyle ilgili.
  • Musk da bugün çocuğu için biraz Dogecoin aldı. Tesla CEO’su, “O bir çocuk hodler.” dedi.

Neredeyse 3 milyar Dolarlık kripto para varlığına sahip olan bir Dogecoin cüzdanı, Elon Musk’ın doğum tarihinin sayısal eşdeğeri şeklinde birçok kez Doge satın aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Elon Musk’ın Doğum Gününü Simgeleyen İşlemler Gerçekleşti

Söz konusu cüzdanın sahibi 2.8 milyar Dolarlık Dogecoin’e sahip. Bu yaklaşık 36.8 milyar Doge anlamına geliyor. Ağın en zengini olan cüzdan, dün 28.061971 DOGE için 20 işlem gerçekleştirdi.

Bunun Elon Musk’ın doğduğu 28 Haziran 1971 gününü yansıtması kesinlikle tesadüf değil.

Hesap sahibinin kimliği bir muamma olmaya devam ediyor. Elbette bu, milyarder Tesla CEO’su Elon Musk’un gizli hesabı olabilir. Aynı zamanda Musk’ın çok büyük bir hayranı olabilir ya da tüm bu olan bitenler ile ilgili iyi bir mizah anlayışına sahip biri olabilir.

Musk, Oğlu İçin Dogecoin Satın Aldığını Açıkladı

Musk, düzenli olarak Dogecoin ile ilgili Twitter’da paylaşımlar yapıyor ve kripto paranın yükselmesini sağlıyor. Bugün, oğlu X Æ A-12 için biraz Dogecoin satın aldığını, böylece yürümeye başlayan bir hodler olabileceğini tweetledi. Bu da kripto paranın fiyatını yaklaşık %15 oranında artırdı.

Bilinmeyen balina hesabı sahibi ise o zamandan beri Dogecoin için ikili koda çevrilen birkaç düzine işlem gerçekleştirdi. Hesap sahibi ilk olarak iki yıl önce Dogecoin satın almaya başladı.

Dogecoin iki gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.084895 Dolara ulaştı. Ayrıca coin geçen ay %753 arttı. Kripto para aslında bir Shiba Inu köpeğine dayanan mizahi bir dijital araçtı. Ama Elon Musk’ın duyduğu hayranlık işleri şimdilerde çok daha ciddileştirdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar