Dogecoin’den Yüklü Miktarda Kâr Eden Goldman Sachs Yöneticisi İstifa Etti

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Pazartesi günü yayılan haberlere göre, Goldman Sachs’ın departman müdürlerinden biri Dogecoin’den milyonlarca dolar kazandıktan sonra istifa etti.

blank

Söz konusu müdür olan Aziz McMahon, kendi LinkedIn profiline göre 14 yıldır Goldman Sachs’ın Londra ofisinde çalışmaktaydı.

blank

Goldman Sachs McMahon’un ayrılığını doğruladı ancak sebep olarak herhangi bir ayrıntı vermedi. McMahon da gazetecilerin kendisine yönelttiği soruları yanıtsız bıraktı.

Kaynaklara göre istifasının ardından McMahon, bir risk fonu kurmak için kolları sıvadı.

Geleneksel Bankacılık Sektöründen Kripto Dünyasına Transferler Artıyor

McMahon’un gerçekte ne yapacağı kesin olmasa da geçmişte de geleneksel bankacılık ve finans sektöründeki kurumlardan kripto para dünyasına geçiş yapan isimler olmuştu. Bunlar arasında kripto para şirketi NYDIG’e transfer olan Bridgewater Associates’in CFO’su John Dalby ve kripto finans servisi BlockFi’a katılan ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) eski başkanı Christopher Giancarlo gibi isimler yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Shiba Inu köpek cinsinden ilham alan “şaka coini” Dogecoin 2013 yılında piyasaya çıkmıştı. Yılın başından bu yana yatırımcılarına %10.300 getiri sağlayan Dogecoin, Elon Musk, Mark Cuban, ünlü rapçi Snoop Dogg gibi isimlerden destek görmeyi başardı.

Dogecoin’de yaşanan çok keskin fiyat oynayışları sayesinde, özellikle çoğunu genç bireysel yatırımcıların oluşturduğu, risk iştahı yüksek birçok insan kar elde ettiğini iddia ediyor.

Yatırımcıların Dogecoin’e gittikçe daha fazla miktarlarda nakit akışı gerçekleştirmesiyle beraber Dogecoin, Pazartesi günü itibariyle piyasa değeri olarak 63 milyara ulaştı ve dünyanın en büyük beşinci kripto parası haline geldi.

Geçtiğimiz Hafta Sonu Dogecoin Hayal Kırıklığı Yaşatmıştı

Haftasonu ise, Elon Musk’ın katıldığı komedi şovu Saturday Night Live’da Dogecoin’den bahsetmesiyle Dogecoin’in 1 dolara fırlayacağını düşünen yatırımcılar hayal kırıklığına uğradı. Musk gerçekten de şov sırasında birçok kez Dogecoin ile ilgili konuşsa da, bu hamle piyasada ters bir etki yarattı ve Dogecoin fiyatları dibe vurdu. Bu çöküşe rağmen fiyatlar kısa bir süre öncesine kıyasla halen çok uçuk değerlerde geziyor. Son olarak ise Elon Musk’ın şirketi SpaceX, gerçekleştirdiği anlaşmayla birlikte, parasını tamamen Dogecoin ile ödediği roketi Ay’a fırlatacak ve roketin içindeki mini uyduda da Dogecoin bulunacak. Elon Musk SNL’de Dogecoin hakkında “dolar banknotu kadar gerçek” tabirini kullanmış ve Dogecoin’in dünyayı ele geçireceğini iddia etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend