2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Dogecoin’e Sürpriz Bir Güncelleme Geliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Geliştiricisi tarafından “şaka” olarak adlandırılan kripto para birimi Dogecoin, son haftalarda popülaritesini artırdı.

Binance indirim kodu

Dogecoin fiyatı milyarderlerin, rock yıldızlarının ve YouTuber’ların ilgisi sayesinde yükseldi. Dogecoin’in resmi olmayan CEO’su olarak seçilen ve Dogecoin’in favori kripto para birimi olduğunu söyleyen Elon Musk bu hafta konuyla ilgili yine bir tweet attı. Musk tweetinde, Dogecoin’in hafife alındığını belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dogecoin fiyatı Ocak ayının sonundan bu yana %600 oranında artarken, uzun süre önce bu koini terk eden geliştiriciler geri döndü ve yaşlanmaya başlayan yazılımı güncellemeyi planlıyorlar.

Dogecoin baş sorumlusu Ross Nicoll yaptığı açıklamada, “Dogecoin uykusundan uyanmasıyla dikkatler yeniden üzerine toplantı ve bizde bu yüzden onu operasyonel durumda tutmak istiyoruz” dedi.

2013’te oluşturulan Dogecoin, son büyük güncellemesini Haziran 2019’da gördü ve şimdi Nicoll, diğer dört geliştiriciyle birlikte, Dogecoin’in ölçeklenebilirliği ve güvenlik sorunlarını bir yıl içinde ele almak için başka bir büyük sürüm çıkarmak istiyor.

Nicoll, “Her zaman güvenliğe öncelik vereceğiz. Geliştirmelerin tekrar yavaşlamayacağı sözünü veremem, ancak yazılımın güncel kalmasını sağlamak için her zaman burada olacağız” dedi.

Dogecoin, Ocak ayının sonunda yükselişe geçmişti. Dogecoin fiyatı 0.08 doların biraz üzerindeki zirvesinden geri düşüş yaşamıştı ve bugün itibariyle fiyatı 0.061 dolar civarında seyrediyor.

Bununla birlikte, meraklıları, daha da yükseğe çıkacağı umuduyla, Dogecoin’i gündemde tutmaya devam ediyor.

YouTuber Jake Paul, Twitter üzerinden “Doge, bitcoin’in küçük kardeşi. Aynı potansiyele sahipler. Hâlâ erken.” şeklinde tweet attı.

Bu arada, Wall Street’in nihayet kripto paraları benimsemeye başlamasıyla ve Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın almasıyla, bitcoin fiyatı bu hafta sonu 49.000$’ın üzerinde yükselmeye devam etti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar