18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Dogecoin ve Shiba Inu’yu Listelemesine Rağmen Coinbase’in Kârı 3. Çeyrekte %75 Oranında Azaldı

Önemli Gelişmeler

Geçtiğimiz haftalarda Dogecoin ve Shiba Inu’yu listeleyen ABD merkezli kripto borsası Coinbase, yılın üçüncü çeyreğinde 406 milyon Dolar kazanç bildirdi.

blank

Haberin Özeti

  • ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase, yılın üçüncü çeyreğinde 406 milyon Dolarlık kazanç bildirdi.
  • Bu, borsanın ikinci çeyrekteki 1.6 milyar Dolarlık kazanç ile karşılaştırıldığında son derece ciddi bir düşüş görüntüsü veriyor.

Geçtiğimiz haftalarda Dogecoin ve Shiba Inu’yu listeleyen ABD merkezli kripto borsası Coinbase, yılın üçüncü çeyreğinde 406 milyon Dolar kazanç bildirdi.

blank

Coinbase Kârı Neden Düştü?

Bu seviye, 2020’nin üçüncü çeyreğine göre %500’lük bir artış anlamına gelse de; borsanın halka açıldığı süreci de kapsayan 2021’in ikinci çeyreğindeki 1.6 milyar Dolarlık kazanç ile karşılaştırıldığında son derece ciddi bir düşüş görüntüsü veriyor. Şirket, bu anlamda bir önceki çeyreğe göre kazancında %75 oranında bir düşüş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Öte yandan Coinbase CFO’su Alesia Haas konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yılın 3. çeyreğinde kripto para spot piyasasındaki ticaret hacmi büyük oranda gerilediği için yalnızca Coinbase’nin değil birçok kripto para borsası ve şirketinin gelirinin düştüğünü vurguladı.

Bununla paralel olarak Cash App aracılığıyla Bitcoin alım – satımına olanak sağlayan Square, üçüncü çeyrekteki BTC gelirinde %23’lük bir düşüş açıkladı. ABD’nin bir diğer önde gelen ticaret platformu Robinhood da üçüncü çeyrekte kripto para gelirlerinin %78 oranında düştüğünü duyurdu.

Yine de, yıldan yıla kazançlara bakıldığında tüm bu şirketler yüksek oranda kâr elde etmiş görünüyor.

Coinbase’nin Dogecoin ve Shiba Inu Listelemesi

Öte yandan Coinbase, son aylarda yaptığı pek çok kripto para listelemesi ile gelirini Bitcoin ve Ethereum’a bağımlı olmaktan büyük oranda kurtardı. Bitcoin ve Ethereum’un dışında kalan tüm kripto paralar, Coinbase gelirinin %57’sini oluşturuyor.

İlgili Haber:  En Büyük Coinbase Hissedarlarından Cathie Wood, Kripto Firması Amun Holdings Yönetim Kurulu'na Katıldı

Kripto para borsası, yakın zamandaki dikkat çeken listeleme faaliyetlerinde Haziran ayında Dogecoin’i (DOGE) platformuna eklediğini duyurmuştu. Borsa, üçüncü çeyreğin sonuna doğru ise bir Dogecoin rakibi ve köpek temalı bir başka token olan Shiba Inu (SHIB) listelemesi ile tekrar gündeme geldi.

Haas konu ile ilgili açıklamasında, “Müşterilerin hangi varlıkları benimseyeceğini tam olarak bilmiyoruz. Bu nedenle de stratejimiz tüm yasal varlıkları destekleyen bir borsa olmak.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend