27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Dogecoin ve Shiba Inu’yu Listelemesine Rağmen Coinbase’in Kârı 3. Çeyrekte %75 Oranında Azaldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçtiğimiz haftalarda Dogecoin ve Shiba Inu’yu listeleyen ABD merkezli kripto borsası Coinbase, yılın üçüncü çeyreğinde 406 milyon Dolar kazanç bildirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase, yılın üçüncü çeyreğinde 406 milyon Dolarlık kazanç bildirdi.
  • Bu, borsanın ikinci çeyrekteki 1.6 milyar Dolarlık kazanç ile karşılaştırıldığında son derece ciddi bir düşüş görüntüsü veriyor.

Geçtiğimiz haftalarda Dogecoin ve Shiba Inu’yu listeleyen ABD merkezli kripto borsası Coinbase, yılın üçüncü çeyreğinde 406 milyon Dolar kazanç bildirdi.

Binance indirim kodu

Coinbase Kârı Neden Düştü?

Bu seviye, 2020’nin üçüncü çeyreğine göre %500’lük bir artış anlamına gelse de; borsanın halka açıldığı süreci de kapsayan 2021’in ikinci çeyreğindeki 1.6 milyar Dolarlık kazanç ile karşılaştırıldığında son derece ciddi bir düşüş görüntüsü veriyor. Şirket, bu anlamda bir önceki çeyreğe göre kazancında %75 oranında bir düşüş yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öte yandan Coinbase CFO’su Alesia Haas konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yılın 3. çeyreğinde kripto para spot piyasasındaki ticaret hacmi büyük oranda gerilediği için yalnızca Coinbase’nin değil birçok kripto para borsası ve şirketinin gelirinin düştüğünü vurguladı.

Bununla paralel olarak Cash App aracılığıyla Bitcoin alım – satımına olanak sağlayan Square, üçüncü çeyrekteki BTC gelirinde %23’lük bir düşüş açıkladı. ABD’nin bir diğer önde gelen ticaret platformu Robinhood da üçüncü çeyrekte kripto para gelirlerinin %78 oranında düştüğünü duyurdu.

Yine de, yıldan yıla kazançlara bakıldığında tüm bu şirketler yüksek oranda kâr elde etmiş görünüyor.

Coinbase’nin Dogecoin ve Shiba Inu Listelemesi

Öte yandan Coinbase, son aylarda yaptığı pek çok kripto para listelemesi ile gelirini Bitcoin ve Ethereum’a bağımlı olmaktan büyük oranda kurtardı. Bitcoin ve Ethereum’un dışında kalan tüm kripto paralar, Coinbase gelirinin %57’sini oluşturuyor.

İlgili Haber:  Ethereum'daki Stablecoin Arzı 7 Kat Arttı: İşte Nedeni

Kripto para borsası, yakın zamandaki dikkat çeken listeleme faaliyetlerinde Haziran ayında Dogecoin’i (DOGE) platformuna eklediğini duyurmuştu. Borsa, üçüncü çeyreğin sonuna doğru ise bir Dogecoin rakibi ve köpek temalı bir başka token olan Shiba Inu (SHIB) listelemesi ile tekrar gündeme geldi.

Haas konu ile ilgili açıklamasında, “Müşterilerin hangi varlıkları benimseyeceğini tam olarak bilmiyoruz. Bu nedenle de stratejimiz tüm yasal varlıkları destekleyen bir borsa olmak.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar