Dogecoin’in Etkileyici Yükselişi Sona Erdi; Fiyatı 0.27 Dolara Düştü

Önemli Gelişmeler

Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 3 hafta önce

Bitcoin de geri çekiliyor ancak Bitcoin Cash ve Vechain sert bir şekilde artmaya devam ediyor.

Haberin Özeti

  • Dogecoin’in tarihi yükselişi sona ermiş gibi görünüyor.
  • DOGE, yedi günde %362 oranında arttıktan sonra bugün 0.27 Dolar seviyesinde seyrediyor.
  • Bugünün en çok değer kazanan tokenleri ise Bitcoin Cash ve Vechain olarak öne çıkıyor.

Dogecoin fiyatının %362 oranında arttığı yedi günlük etkileyici rallinin ardından, bugün kripto para geri çekilmeye başladı.

Doge, en değişken kripto para olma konusunda bir üne sahiptir. Tesla CEO’su Elon Musk’un tweetleri, bu yılın başlarında bir saat içinde DOGE fiyatını %40 oranında artırdı. Bazı analistler, bunu “Elon Musk Etkisi” olarak tanımladı.

Dogecoin’in en son boğa koşusu, fiyatının 0.06 Dolar seviyesinde olduğu 9 Nisan’da başladı. Sonraki sekiz gün içinde DOGE, altı kattan fazla arttı. Ancak bugün itibariyle artış rallisi sona erdi ve DOGE 0.27 Dolara geriledi.

DOGE, Şaka Amaçlı Üretilmişti

2013 yılında, yazılım programcıları Jackson Palmer ve Billy Markus, altcoin basım çılgınlığına dahil olarak Dogecoin’i üretti. Ancak o zamanlar DOGE, kripto para piyasasına bir mizah ürünü olarak dahil olmuştu.

Dogecoin, son aylarda rapçi Snoop Dogg, rockçı Gene Simmons ve multi-milyarder Elon Musk gibi ünlülerin açıklamaları ile birlikte fiyatını önemli ölçüde artırdı ve beşinci en büyük kripto para olma başarısı yakaladı.

Bu ralli Dogecoin için harikaydı. Şubat ayında piyasa değeri 17 milyar Dolar olan DOGE’un bugünkü piyasa değeri 50 milyar Doları gördü. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2 trilyon Dolar seviyesinde seyrediyor.

Kripto Piyasası Ne Durumda?

Kripto piyasasının geri kalanı sağlıklı bir konumda görünüyor. Bitcoin, 14 Nisan Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.863 Dolara ulaşmıştı. Lider kripto para o zamandan beri 61.651 Dolara geriledi.

Piyasa değerine göre ilk 20 kripto para arasında Bitcoin Cash ve Vechain ise geçtiğimiz gece önemli ölçüde büyüme kaydetti. Bir BTC çatalı olan Bitcoin Cash, bir gece %25 oranında artarak 1.111 Dolar seviyesine yükseldi.

Vechain de benzer bir büyüme kaydetti. Şu anda 0.23 Dolar fiyatından işlem gören token, dün geceden bu yana %33 ve geçen hafta sonundan bu yana %69 arttı.

Hafta sonunun ilerleyen saatlerinde kripto para piyasasını neler bekliyor, göreceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Yeşil Bitcoin: Ninepoint ETF, Karbon Dengeleme Modeli Başlatıyor

Kanada menşeli Ninepoint ETF, karbon dengeleme programının enerji yoğun Bitcoin endüstrisinin geri kalanı için uygun bir model olacağını umuyor.Haberin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend