9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Dogecoin’in Son Güncellemesi Ne? Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

Önemli Gelişmeler

Dogecoin’in daha popüler hale gelip bir ödeme yöntemi olarak ana akıma adapte olmasının yolu nedir? Blok zamanlarını 10x arttırıp blok büyüklüğünü 10x yükseltirsek ve işlem ücretlerini 100x düşürürsek faydası olur muydu? İşte tüm bunlar Dogecoin’in son güncelleme önerisi (1.14.5) ile gerçek olacak.

blank

Şaka coininin geliştiricileri, paylaştıkları yeni Tweet ile bugün yine manşetleri süsledi. Geliştiriciler şu açıklamayı yaptı: “Dogecoin Core 1.14.5 versiyonu tamamlandı ve şu anda Gitian build işlemini çalıştırıyoruz. Ancak bu build’in iyi olduğunu onaylayana kadar hazır olmayacağız, ancak yakında…

blank

Bu güncelleme, Dogecoin’in en çok eleştirilen taraflarından biri olan işlem ücretlerini ele almak için oluşturuldu. Güncelleme ile birlikte genel işlem ücretlerinin azaltılması ve node operatörlerinin düşük ücretli işlemleri madencilere aktarması hedefleniyor. GitHub güncellemelerine göre, önerilen blok ekleme ücreti core cüzdanındaki her bir kilobayt için 0.01 DOGE’a (yaklaşık olarak 0.002 dolar) ayarlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bir önceki güncelleme olan 1.14.4 güncellemesi de işlem ücretlerini düşürmeyi hedefliyordu. Ancak şu an, ağ bu işlem düşürme olayını varsayılan olarak kullanacak. Bununla birlikte Exodus ve Ledger gibi üçüncü parti cüzdanlar da düşük işlem ücretlerini destekleyecek. Bu yazının yazıldığı anlarda, söz konusu güncelleme önerisinin tamamlanmasına yalnızca %2’lik bir kısım kalmıştı.

Analiste göre bahsedilen adım ile birlikte DOGE yeni zirveleri hedefleyebilir. Bununla birlikte DOGE topluluğunda da oldukça olumlu bir hava izleniyor. Örneğin Mike Davis, Youtube üzerindeik 78.000 kişilik takipçi topluluğuna şunları söyledi: “Bu, tüm DOGE ağındaki en büyük katalizörü oluşturuyor. Ağın ölçeklenebilir olmaya devam edeceğini görüyoruz ve bu ağ güncellemesi ile birlikte ana akımda bir adaptasyon dalgası gözlenebilir.

İlgili Haber:  Elon Musk Yine Dogecoin ile İlgili Şifreli Bir Tweet Atarak Piyasaları Hareketlendirdi

Dogecoin, Rallisine Devam Edecek mi?

Güncelleme ile birlikte blok zamanı büyük oranda azalacak ve benzer şekilde blok boyutu ise artacak. Dogecoin topluluğunun önemli destekçilerinden biri olan Matt Wallace, benzer bir iyimserlik gösterdi. Wallace, Tweet’inde şunları söyledi: “DOGE güncellemesi, DOGE’un dünyanın para birimi olması yolundaki bir sonraki büyük adımı oluşturuyor!

Buna ek olarak, Elon Musk birkaç defa Dogecoin’in yüksek işlem ücretlerine dair endişesini dile getirmişti. Son güncelleme ile beraber, DOGE geçerli bir ödeme yöntemi haline gelmeye yaklaşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend