8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Dogecoin’in Yaratıcısı, Elon Musk’ı “Bencil Bir Dolandırıcı” Olarak Niteledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin’in yaratıcılarından biri, Elon Musk’ın Bitcoin ile Tesla elektrikli otomobillerin satışlarını durdurduğunu açıklamasının ardından, attıktan bir süre sonra sildiği tweet’inde Elon Musk’ı “bencil bir dolandırıcı” olmakla suçladı.

Binance indirim kodu

Tweet’in ekran görüntüsünü alıp daha sonra paylaşan birçok kullanıcıdan alınan bilgilere göre Dogecoin yaratıcılarından biri olan Jackson Palmer şöyle dedi: “Hatırlatma: Elon Musk bencil bir dolandırıcıdır ve her zaman da böyleydi.

Binance indirim kodu

Bu yazısının ardından bir tweet daha adan Palmer, “bu yazdığımı bir dakika içinde sileceğim, tüm söylemek istediklerim bu kadar, sakin yaşamımı seviyorum.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Üçüncü attığı tweet’inde de Musk’ın geçtiğimiz hafta konuk olduğu Saturnay Night Live bölümünü hedef alan Palmer, Elon Musk’ı izlerken “başkası adına utanıldığında hissedilen o duyguyu hissettiğini” söyledi.

Tesla şirketi ise gazetecilerden konuyla ilgili gelen soruları yanıtsız bıraktı.

Markus Dogecoin’i Yarattıktan Sonra Projeyi Yıllar Önce Terketmişti

Yazılım mühendisi arkadaşı Billy Markus ile beraber Dogecoin’i 2013 yılında bir şaka olarak yarattığını söyleyen Palmer, kendi web sitesinde yazan bilgilere göre yıllardır Dogecoin projesinde yer almadığını ve kripto para piyasalarında da herhangi bir çalışmasının olmadığını belirtiyor. Cuma günü attığı tweet’ler ayrıca, çok nadir bir şekilde kamuoyuna açıklamalar yapan Palmer’ın takipçilerini de şaşırttı.

Palmer’ın bu tweetleri, Tesla CEO’su Elon Musk’ın, elektrikli otomobiller için Bitcoin’i artık bir ödeme seçeneği olarak sunmayacağını açıklamasından sonra atıldı. Musk’ın açıklamalarına göre Bitcoin’e karşı takınılan bu tavır, Bitcoin madenciliğinin aşırı elektrik tüketimi ve bu elektriğin de fosil yakıtlar üzerinden sağlanması nedeniyle gelişti.

Tweet’ler Musk’ın SNL Performansında Dogecoin’i Övmesinin Ardından Atıldı

Palmer’ın tweet’lerin ayrıca Musk’ın Saturday Night Live (SNL) adlı televizyon programında, Dogecoin’in “geleceğin kripto parası olduğunu” ve dünyayı ele geçireceğini söylemesine tepki olarak atıldığı düşünülüyor.

İlgili Haber:  Ethereum 2.0 Lansmanında Gecikme Yaşanabilir

Musk uzun bir süredir sıkı bir kripto para savunucusu olarak tanınıyor ve ayrıca Dogecoin’e yatırım yapmayı da destekliyor. Tesla, Şubat ayında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almıştı ve ardından da Bitcoin’i elektrikli otomobillerinin satışlarında bir ödeme yöntemi olarak sunmaya başlamıştı.

Perşembe akşamı ise Musk, Dogecoin geliştiricileriyle beraber işlemlerde kullanılan kaynakların verimliliklerini arttırma konusunda birlikte çalıştıklarını ve çalışmaların da gelecek vaat ettiğini söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar