2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Doların Zayıflığı Altcoin Sezonuyla Buluşurken Bitcoin 50.000 Doları Görmek Üzere mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tesla’nın, bilançosuna Bitcoin üzerinden 1.5 milyar dolar eklediği haberi üzerine Bitcoin’in (BTC) fiyatı kritik seviyeyi 40.500 dolar ile aştı. Bu haber, fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseltti ve bir sonraki ana direnç seviyesini 50.000 dolara yükseltti.

Binance indirim kodu

Dahası mevcut manzara altcoinlerin hareket etmeye başlaması için ideal olduğu için diğer kripto paralar da hızlanmaya başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin sağlamlaşmaya çalışırken birçok altcoinde tüm zamanların en yüksek seviyesi günlük olarak belirleniyor ama bu sağlamlaşmanın ne kadar süreceğini detaylıca incelemek gerekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin fiyatı Tesla haberleri sayesinde kilit direnci kırdı

4 saatlik grafikler, Tesla haberlerinin Bitcoin fiyatının şimdiye kadarki en büyük günlük yeşil grafikle sonuçlanmasını sağladığını ve daha fazla önemli olan seviyenin 40.500 dolarlık açık bir atılım olduğunu ortaya koydu.

Bir sonraki ilgi seviyesi 50.000 dolarlık psikolojik engel olarak belirirken bu seviye aynı zamanda bir sonraki büyük Fibonacci seviyesidir. 1.618 Fibonacci seviyesi, genellikle fiyat keşfindeki seviyeleri tahmin etmek için çok önemli bir gösterge olarak kullanılır.

Bitcoin için izlenecek bir diğer önemli seviye, 43.300 ile 43.700 dolar alanı etrafındaki sipariş bloğu olarak belirlenirken yukarı yönlü hareket, o alan var olduğu olduğu sürece muhtemel görünüyor. Ancak Bitcoin fiyatının bu seviyeyi tutamaması halinde keskin bir düşüş yaşanması bekleniyor.

43.300 ile 43.700 dolarlık alanı aşmak, Bitcoin‘in fiyatı birkaç hafta boyunca hareket ettiği aralığa geri düştüğü için bir dizi durdurma ya da zarar verme tetikleyicileri oluşturacaktır. 43.300 doların tutmaması durumunda bir sonraki destek seviyesi, 37.800 ile 38.500 dolar arasında bulunabilir.

Zayıflayan dolar, kripto piyasasını besliyor

Dolar Güç Endeksi (DXY) 90 puanda oluşan geçici bir dipten sonra zayıflık göstermeye başladı. Bu dip oluşumu, yükselen bir sapma ile işaretlendi ve küçük bir rahatlama rallisi ile sonuçlandı. Bu ralli 91.60 puan seviyesinde sona erdi ve U dönüşü gerçekleşti.

İlgili Haber:  XRP, SEC Davası Nedeniyle Darbe Almaya Devam Ediyor: Grayscale, XRP Trust’ını Sonlandıracağını Açıkladı

DXY için birincil soru şu anda 90 puan seviyesinin tutup tutamayacağı oldu. Durum böyle olursa, yükseliş sapması geçerli olabilir ve yenilenmiş bir 92 testi gerçekleşebilir. Böyle bir toparlanma, muhtemelen kripto piyasası için bir gerilemeye yol açacaktır.

Bununla birlikte DXY endeksi düşüş trendine devam ederse, kripto para piyasasının daha yüksek zirveler yapmasını ve BTC’nin 50.000 dolara ulaşmasını engelleyecek pek bir şey olmayacak.

Toplam kripto para piyasası değeri 1.5 trilyon doları gördü

Kriptonun toplam piyasa değeri, önceki yüksek seviyeyi aşarken gücünü göstermeye başladı. Yalnızca 730 milyar dolarlık küçük bir yeniden test gerçekleşti ve bunu neredeyse dikey bir hareket izledi.

Fibonacci genişletme aracı, grafiğin gösterdiği gibi yeni ilgi noktasının şu anda 1.5 trilyon dolar olduğunu ortaya koydu.

Soru, piyasanın buradan bir sonraki potansiyel ilgi noktasına 2.1 trilyon dolar ile devam etmeye hazır olup olmadığı oldu. Bitcoin 43.300 ile 43.700 dolar aralığında seviyesini kaybederse gerçekleşebilecek piyasa düzelmesi durumunda tüccarların potansiyel bir sıçrama için 1.5 trilyon dolar seviyesini izlemesi önerildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar