8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Donald Trump’tan Bitcoin Açıklaması: “Kripto Para Çok Tehlikeli Bir Şey”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD eski Başkanı Donald Trump hâlâ kripto paralardan haz etmiyor. Trump son açıklamasında Bitcoin’i “çok tehlikeli bir şey” olarak tanımladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Donald Trump, son olarak verdiği bir röportajda Bitcoin ve kripto paraların “çok tehlikeli bir şey” olduğunu söyledi.
  • Ancak Trump’ın eşi Melania Trump günler önce yalnızca kripto para ile satın alınabilen Solana tabanlı bir NFT koleksiyonu yayınladı.

ABD eski Başkanı Donald Trump son olarak verdiği bir röportajda Bitcoin ve kripto paralara dair endişelerini dile getirdi.

Binance indirim kodu

Melania Trump’ın NFT Koleksiyonu

Eski başkan Trump, bu hafta Fox Business’a verdiği röportajda kripto paralara yönelik eleştirisini yineledi. Trump, Bitcoin için “çok tehlikeli bir şey” tanımlamasını yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İlginç bir şekilde Trump’ın eşi ve ABD’nin “First Lady’si Lady Melania Trump günler önce yalnızca kripto para ile satın alınabilen bir NFT koleksiyonu yayınladı. Melania, NFT’leri üretmek ve satışını yapmak için son ayların yükselen “Ethereum katili” Solana blok zincirini kullandı. Melania Trump’ın NFT’leri şu anda sadece SOL kripto parası kullanılarak satın alınabiliyor.

Trump’a Göre Bitcoin “Çok Tehlikeli”

Fox Business sunucusu Maria Bartiromo, eski başkan Trump’a eşinin NFT girişimi hakkında da sorular sordu. Trump konu ile ilgili, “Harika olacak. Onun harika bir hayal gücü var.” dedi. ABD eski Başkanı daha sonrasında ise genel anlamda kripto para endüstrisine dair görüşlerini dile getirdi.

Trump, “Kripto paraları hiç sevmedim; çünkü Dolara sahip olmayı seviyorum. Asla büyük bir hayranları da olmadım ama gitgide büyüyorlar ve kimse bu konuda bir şey yapmıyor. Para birimimize Dolar denmesini istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Trump, kripto para piyasasının yükselişine atıfta bulunarak, “Bunların hiç birini istemiyorum. Bir gün önce hiç görmediğimiz bir şey bir gün sonra büyük bir patlama yapabiliyor. Bence bu çok tehlikeli bir şey.” diye ekledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar