8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Jack Dorsey’in İstifasının Ardından Twitter’ın Hisse Fiyatları Yükselmeye Başladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Twitter CEO’su (artık eski CEO’su) Jack Dorsey, geçtiğimiz gün görevinden istifa ettiğini açıkladı. Hisse fiyatları, bu ayrılığa pozitif tepki gösterdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Twitter CEO’su (artık eski CEO’su) Jack Dorsey, geçtiğimiz gün görevinden istifa ettiğini açıkladı.
  • Yayınlanan açıklamaya göre Dorsey, görevini şirketin baş teknoloji sorumlusu Parag Agrawal’a devredecek.
  • Yılın büyük bölümünde diğer teknoloji devlerinin gerisinde kalan Twitter hisse fiyatı ise bu sabah %3.4 oranında arttı.

Twitter CEO’su (artık eski CEO’su) Jack Dorsey, geçtiğimiz gün görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yayınlanan açıklamaya göre Dorsey, görevini şirketin baş teknoloji sorumlusu Parag Agrawal’a devredecek.

Binance indirim kodu

Dorsey’nin İstifası Twitter Hisselerini Olumlu Etkiledi

Dorsey’in 2006’da kurduğu şirketin CEO’luk görevinden ayrılmasına ise hisse senetleri pozitif bir tepki gösterdi. Yılın büyük bölümünde diğer teknoloji devlerinin gerisinde kalan Twitter hisse fiyatı bu sabah %3.4 oranında arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bloomberg Intelligence analisti Mandeep Singh, yatırımcıların “bir kişinin iki farklı şirkete (Twitter ve Square) sahip olmasının verimli yönetim açısından bazı sorunlar yarattığını” fark ettiklerini belirtti. Singh, Dorsey’nin ayrılması ile birlikte Twitter’ın geçen yıl belirlenen “iddialı para kazanma hedeflerine” ulaşma yoluna dönmesi gerektiğini de dile getirdi.

Twitter, 2023 yılına kadar yıllık gelirini ikiye katlayarak 7.5 milyar Dolara çıkarmayı ve kullanıcı tabanını da önümüzdeki üç yılın her birinde ortalama %20 oranında artırmayı planlıyor.

Jack Dorsey ile İlgili Eleştiriler

Popüler ödeme uygulaması Square’in de başkanı olan Dorsey, bir süredir kripto para piyasasına odaklanmak ve uygulamasını Afrika’da genişletmek için fazla zaman harcıyordu. Hatta geçen yıl bu durum, Twitter’ın en büyük hissedarı Elliott Management Corp. tarafından da yoğun bir şekilde eleştirildi ve Dorsey’nin Twitter’daki görevini bırakması talep edildi.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasaları Çökerken Cathie Wood Bitcoin İçin Uzun Vadeli 500.000 Dolar Hedefini Yineledi

Sonrasında ise özel sermaye grubu Silver Lake, Elliott Management Corp. ile yaptığı anlaşma ile Twitter yönetim kuruluna 3 yeni direktör atadı ve Dorsey’in liderliğini ve yönetimini gözden geçirecek bir komite oluşturdu.

Ancak Dorsey, Twitter’dan ayrılmasının kendi kararı olduğunu savunuyor. Eski CEO, şirket çalışanlarına gönderdiği bir e-postada, Mayıs 2022’de görev süresi sona erene kadar Twitter’ın yönetim kurulunda yer almaya devam edeceğini ve ardından şirketle tüm bağlarını keseceğini belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar