29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Jack Dorsey’in İstifasının Ardından Twitter’ın Hisse Fiyatları Yükselmeye Başladı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Twitter CEO’su (artık eski CEO’su) Jack Dorsey, geçtiğimiz gün görevinden istifa ettiğini açıkladı. Hisse fiyatları, bu ayrılığa pozitif tepki gösterdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Twitter CEO’su (artık eski CEO’su) Jack Dorsey, geçtiğimiz gün görevinden istifa ettiğini açıkladı.
  • Yayınlanan açıklamaya göre Dorsey, görevini şirketin baş teknoloji sorumlusu Parag Agrawal’a devredecek.
  • Yılın büyük bölümünde diğer teknoloji devlerinin gerisinde kalan Twitter hisse fiyatı ise bu sabah %3.4 oranında arttı.

Twitter CEO’su (artık eski CEO’su) Jack Dorsey, geçtiğimiz gün görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yayınlanan açıklamaya göre Dorsey, görevini şirketin baş teknoloji sorumlusu Parag Agrawal’a devredecek.

Binance indirim kodu

Dorsey’nin İstifası Twitter Hisselerini Olumlu Etkiledi

Dorsey’in 2006’da kurduğu şirketin CEO’luk görevinden ayrılmasına ise hisse senetleri pozitif bir tepki gösterdi. Yılın büyük bölümünde diğer teknoloji devlerinin gerisinde kalan Twitter hisse fiyatı bu sabah %3.4 oranında arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bloomberg Intelligence analisti Mandeep Singh, yatırımcıların “bir kişinin iki farklı şirkete (Twitter ve Square) sahip olmasının verimli yönetim açısından bazı sorunlar yarattığını” fark ettiklerini belirtti. Singh, Dorsey’nin ayrılması ile birlikte Twitter’ın geçen yıl belirlenen “iddialı para kazanma hedeflerine” ulaşma yoluna dönmesi gerektiğini de dile getirdi.

Twitter, 2023 yılına kadar yıllık gelirini ikiye katlayarak 7.5 milyar Dolara çıkarmayı ve kullanıcı tabanını da önümüzdeki üç yılın her birinde ortalama %20 oranında artırmayı planlıyor.

Jack Dorsey ile İlgili Eleştiriler

Popüler ödeme uygulaması Square’in de başkanı olan Dorsey, bir süredir kripto para piyasasına odaklanmak ve uygulamasını Afrika’da genişletmek için fazla zaman harcıyordu. Hatta geçen yıl bu durum, Twitter’ın en büyük hissedarı Elliott Management Corp. tarafından da yoğun bir şekilde eleştirildi ve Dorsey’nin Twitter’daki görevini bırakması talep edildi.

İlgili Haber:  Binance Akıllı Zincirinde 2.4 Milyon Dolarlık TurtleDex Çıkış Dolandırıcılığı Gerçekleşti

Sonrasında ise özel sermaye grubu Silver Lake, Elliott Management Corp. ile yaptığı anlaşma ile Twitter yönetim kuruluna 3 yeni direktör atadı ve Dorsey’in liderliğini ve yönetimini gözden geçirecek bir komite oluşturdu.

Ancak Dorsey, Twitter’dan ayrılmasının kendi kararı olduğunu savunuyor. Eski CEO, şirket çalışanlarına gönderdiği bir e-postada, Mayıs 2022’de görev süresi sona erene kadar Twitter’ın yönetim kurulunda yer almaya devam edeceğini ve ardından şirketle tüm bağlarını keseceğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend