2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Dubai Fonu, Cardano ve Polkadot Almak İçin 750 Milyon Dolarlık Bitcoin Sattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Dubai merkezli fon, Bitcoin’in “oldukça faydasız” olduğunu ve Cardano gibi altcoinlerin yeni yatırımcılar için daha iyi bir alternatif olduğunu söylüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dubai merkezli kripto para fonu FD7 Ventures, önümüzdeki ay 750 milyon Dolarlık Bitcoin satarak Cardano ve Polkadot’a yatırım yapacak.
  • Fon yöneticileri, yeni altcoinlerin Bitcoin’den çok daha faydalı olduğunu düşünüyor.
  • Onlara göre; ADA ve DOT, “yeni internet” döneminin önemli örnekleri.

Dubai merkezli kripto fonu FD7 Ventures, önümüzdeki ay Cardano ve Polkadot satın almak için 750 milyon Doların üzerinde Bitcoin satacağını açıkladı. Her iki blockchain de düşük maliyetli akıllı sözleşme dağıtımını destekleyebilen ve yeni geliştiricilere ölçeklenebilirlik sağlayabilen yüksek hızlı ağlardır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

FD7 Ventures, 1 Milyar Dolardan Fazla Varlığa Sahip

Fon, çoğu Bitcoin’de olmak üzere 1 milyar Doların üzerinde net varlığa sahip olduğunu iddia ediyor. Ancak yöneticileri, daha yeni blok zincirlerinin daha iyi alternatifler olduğunu söylüyor. FD7 genel müdürü Prakash Chand yaptığı açıklamada, “Bitcoin’in piyasaya ilk çıkışı ve toplumun ona bir değer deposu olarak anlam vermesi bir yana, lider kripto parayı aslında oldukça faydasız görüyorum.” dedi. Ona göre; Ethereum, Cardano ve Polkadot, önümüzdeki birkaç yıl içinde Bitcoin’den daha değerli olacak.

Chand, iki projenin de “yeni internet”in temeli olduğunu söyledi. “Yeni internet” terimi, son zamanlarda bir aracıya güvenmeden eşler arası iş yapan yeni nesil internet girişimlerini tanımlamak için kullanılıyor.

Cardano Fiyatı, Piyasadaki Düşüşe Direniyor

FD7’nin söylediği gibi; Cardano’nun Afrika’daki bankasız bireylerin ihtiyaçlarını karşılayan bir blockchain yaratma çabaları ve Polkadot’un Web3 projelerinden oluşan bir ekosistemi sürekli geliştirme isteği, yeni internetin önemli örnekleri olarak görülebilir.

İlgili Haber:  Visa USD Coin (USDC) İşlemlerini Başlatıyor

Bu arada, Cardano kurucusu Charles Hoskinson, fonun kararını tebrik ediyor. Hoskinson, “FD7 Ventures; ekosisteme hoş geldiniz. Herhangi bir teknik desteğe ihtiyacınız olursa bize bildirin.” diye tweet attı.

FD7, sırasıyla Cardano ve Polkadot’un yerel tokenleri olan ADA ve DOT’u satın almaya başladığını iddia ediyor. Son 24 saatte DOT fiyatı, düşen piyasaya paralel olarak %9 geriledi. Buna karşılık Cardano, %4 artışla piyasaya meydan okuyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar