26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Dün Yaşanan Ani Piyasa Düşüşü DeFi’nin 24 Milyon Dolarlık Kayıp Yaşamasına Neden Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

22 Şubat itibariyle yaşanan kripto çöküşü, 24.1 milyon dolardan fazla kredinin 24 saat içinde zorla kapatılması üzerine sektör tarihinin ikinci en büyük DeFi likidasyon hacminin görülmesini ateşledi.

Binance indirim kodu

Kripto veri toplayıcısı DeBank’a göre, 13.7 milyon dolar veya başka bir ifadeyle kayıpların yaklaşık %60’ı Compound’da meydana gelirken onu 5.4 milyon dolarlık tasfiye ile Aave izledi.

Binance indirim kodu

Kilitli toplam değerde 24 saat içinde %12.8’lik bir düşüş yaşandı

Dünkü likidasyonlar, 26 Kasım 2020’de DAI’nin fiyatındaki ani bir artışla tetiklenen 93 milyon dolarlık marj çağrılarının gerisinde kalarak DeFi’yi vuran en büyük ikinci olay oldu. Olay, DAI’nin, Compound’un fiyat tahmininin kaynağı olan Coinbase Pro’da %30 arttığını görmesiyle neticelenirken protokolde 88 milyon dolardan fazla kripto kredi teminatı tasfiye edildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DeBank ayrıca, son 24 saatte 44.5 milyar dolardan 38.8 milyar dolara inen kilitli toplam değerde ciddi bir düşüş bildirdi. %12.8’lik bu düşüş, DeFi piyasalarının 21 Ocak’ta %15.4 oranında azalmasından bu yana en büyük günlük düşüşe işaret ediyor.

Tasfiyeler, Ethereum ana ağının kullanımıyla ilişkili son aşırı gaz ücretleri nedeniyle daha da kötüleşebilir ve tüccarlar basit token transferleri için 30 dolara kadar fiyatlandırılabilir.

Kripto kullanıcıları birbirlerini aşmak ve işlemlerinin karşılanmasını sağlamak için yarışırken hızla düşen fiyatların ortasında ağ tıkanıklığı, bazı tüccarların pozisyonlarını zamanında kapatmalarını engellemiş olabilir.

Ani çöküş, marj tüccarları ve DeFi kullanıcıları üzerinde yıkıcı bir etki yarattı. Kraken kullanıcıları, varlık diğer borsalarda kabaca 1.400 dolar karşılığında el değiştirirken ETH’nin Kraken’da 700 dolara düşmesiyle neticelenen hızlandırılmış bu çöküşün neden olduğu toplu tasfiyeler için tazminat talep etmeye başladı.

En büyük Bitcoin yatırımcıları korkunç kayıplar yaşadı

Bitcoin’e yoğun bir şekilde yatırım yapan büyük şirketler, 22 Şubat’ta 9.000 dolarlık BTC fiyatının sadece birkaç saat içinde silinmesine neden olan fiyat hareketinin ortasında multi-milyonluk düşüş yaşadı.

İlgili Haber:  Kripto Girişimi Numerai Kullanıcılara Hedge Fonlarını Yenmeleri için 50 Milyon Dolar Veriyor

8 Şubat’ta 1.5 milyar dolar satın alan Tesla, kazada 200 milyon dolardan fazla kaybederken halka açık herhangi bir şirketin en fazla Bitcoin’ine sahip olan MicroStrategy, düşüş sırasında 330 milyon doların üzerinde kayıp yaşadı.

Bitcoin bugün yaklaşık %9’luk bir günlük fiyat düşüşüyle 50.800 dolardan işlem yapmak için toparlanmaya başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar