25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Dünya Hükümetleri G7 Toplantısında Kripto Düzenlemelerinin Önemi Konusunda Anlaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dijital varlıklara yönelik düzenlemeler konusu, 2020 senesi boyunca sıcak bir konu olmaya devam etti ve yaşanan gelişmeler, bu konunun hiçbir soğuma belirtisi göstermediğini ortaya koydu. Yakın tarihte gerçekleşen G7 toplantısı neticesinde, sektörün devam eden bir düzenleme ihtiyacı ile karşı karşıya olduğu sonucuna varıldı.

Binance indirim kodu

COVID-19 ve ekonomik konular hakkında konuşulan toplantıda bu konuların yanı sıra grup, kripto varlıklarının ve diğer dijital varlıkların gelişen durumuna ilişkin devam edegelen yanıtları inceledi. Toplantıda ayrıca ulusal makamların kötü amaçlarla ve yasa dışı faaliyetler için kullanılmasını önleme çalışmaları da tartışıldı.

Binance indirim kodu

ABD Hazine Bakanlığı’nın pazartesi günü yaptığı basın açıklamasında, G7 genelinde dijital para birimlerini düzenleme ihtiyacı konusunda güçlü bir desteğin mevcut olduğu açıklandı. Bakanların ve valilerin, ekim ayında yayınlanan dijital ödemelerle ilgili G7 ortak bildirisine desteklerini yineledikleri kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Facebook’un Diem’i için “koyun postuna bürünmüş kurt” benzetmesi

Düzenleyiciler, son aylarda kripto sektöründeki angajmanlarını arttırırken özellikle ABD Adalet Bakanlığı bir dizi konuya değinmeyi ihmal etmedi. Yılın en büyük manşetlerinden biri, DoJ ve Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun ABD’deki müşterilere izin vermek için kripto-yerli türevler borsası BitMEX’in peşinden gitmesiydi.

Açıklamada, ABD hazine sekreteri Steve Mnuchin liderliğindeki toplantıya G7 üyelerinin yanı sıra Uluslararası Para Fonu, Finansal İstikrar Kurulu ve Dünya Bankası liderlerinin de katıldığı belirtildi. Toplantının ardından Almanya Maliye Bakanı, Facebook’un Libra’sının bir sonraki aşaması olan Diem varlığıyla ilgili endişelerini dile getirdi ve Diem için “koyun postuna bürünmüş bir kurt” ifadesini kullandı.

Pazartesi günü erken saatlerde toplantı hakkında tweet atan Mnuchin, konuya dair görüşlerini detaylıca açıkladı. Bu sabah üretken bir G7 etkinliğinde bulunulduğunu ifade eden hazine sekreteri, COVID-19’a yanıt olarak etkili eylemlerin, sağlam bir iyileşme sağlamaya yönelik stratejilerin ve kripto paraların tartışıldığını duyurdu.

İlgili Haber:  Bitcoin ETP Hacimleri %50 Artarken Kurumlar Fiyat Yükselişini Arttırmaya Yardımcı Oluyor

Son birkaç aydır fiyatı ciddi şekilde yükselen Bitcoin (BTC), kriptoyu ana akımın ilgi odağı haline getirmeyi başardı. Söylentiler neticesinde Mnuchin’in önümüzdeki birkaç hafta içinde kriptoyla ilgili ve dijital varlık cüzdanlarına ilişkin etkili bir kararı düşürmeyi planladığı öne sürüldü. Spekülasyona göre, düzenlemenin esasen kullanıcıların kişisel kripto cüzdanlarını düzenlenmiş borsalar dışında kullanmasının yasaklanacağı ifade edildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar