2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Dünyaca Ünlü Dolce & Gabbana Markası, NFT Piyasasına Dahil Oluyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

D&G, bir sonraki defilelerinde yeni NFT giyilebilir koleksiyonunu da sergileyecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • D&G, Genesis koleksiyonunu bu yılın sonlarında piyasaya sürecek.
  • NFT koleksiyonuna olan ilginiz şimdi daha da artabilir.

Dolce & Gabbana, ‘Collezione Genesi’ (Genesis koleksiyonu) adlı bir NFT giyilebilir koleksiyonu başlatmak için dijital pazar yeri UNXD ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Dolce & Gabbana NFT Koleksiyonu

Milanolu lüks moda evi Çarşamba günü yayınladığı bir tweette, yaklaşmakta olan koleksiyonu “alta moda (yüksek moda)” olarak adlandırdı ve ilk konsept olan “Dress from a Dream”i adlı bir tanıtım fragmanı paylaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Potansiyel alıcılar, bir posta listesi formu aracılığıyla lansman için rezervasyon yaptırabilecek. Ek olarak, rezervasyon yaptıran kişiler, arkadaşlarını davet etmeleri halinde “erken erişim” NFT’lere ulaşabilecekler.

Vogue’a göre Genesis koleksiyonu 28-30 Ağustos tarihleri ​​arasında D&G’nin yaklaşan Alta Moda, Alta Sartoria ve Alta Gioielleria defilelerinde tanıtılacak. Koleksiyon, şehirden ilham alıyor.

Gucci, Geçen Ay 25.000 Dolara İlk NFT Satışını Yaptı

D&G, artırılmış gerçeklik giyilebilir cihazlarla NFT alanına adım atan ilk üst düzey moda evi değil. Daha geçen ay Gucci, Christie’s aracılığıyla ilk NFT’sini 25.000 Dolara sattı ve bu da onu, moda markası tarafından satılan en pahalı ürünlerden biri haline getirdi.

Yine de Gucci’nin Aria NFT’si giyilebilir değildi; moda evinin Sonbahar/Kış 2020 koleksiyonundan ilham alan üç varyasyonlu bir videoyu içeriyordu.

Öte yandan moda tasarımcıları da video oyunları aracılığıyla dijital dünyaya giriyor. 2019’da Louis Vuitton, League of Legends’tan ilham alan bir koleksiyon başlatmak için video oyunu geliştiricisi Riot Games ile birlikte çalıştı. İngiliz tasarımcı Burberry, geçen ay Mythical Games’in çok oyunculu Blankos Block Party oyunu için özel NFT’ler üretti.

İlgili Haber:  Mick Jagger ve Dave Grohl, Gelirini Müzisyenlere Bağışlamak Üzere NFT Satışı Gerçekleştirdi

NFT’lerin müzayedelerde rekor fiyata alıcı bulması nedeniyle, tasarımcılar ve moda dünyası gibi farklı sektörlerin de NFT endüstrisine giriş yapmak istemesi hiç de şaşırtıcı değil.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar