7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Dünyaca Ünlü NBA Top Shot NFT’lerinin NFL Versiyonu da Üretiliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CryptoKitties ve NBA Top Shot ürünleri ile tanınan geliştirici firma Dapper Labs, sadece NFL (ABD Ulusal Futbol Ligi) için bir NFT pazarı kuracağını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • NBA Top Shot’ın arkasındaki firma olan Dapper Labs, sadece NFL NFT’leri için bir pazar yeri oluşturmaya hazırlanıyor.
  • NFL ve NFL Players Association, söz konusu anlaşmanın bir parçası olarak Dapper Labs’ta hisse sahibi olacak.

Sports Business Journal’ın (SBJ) bugün bildirdiğine göre, NBA Top Shot’ın arkasındaki firma olan Dapper Labs, NFL NFT’leri için bir pazar yeri oluşturmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

NFL ve NFL Players Association, söz konusu anlaşmanın bir parçası olarak Dapper Labs’ta hisse sahibi olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dapper Labs ve NFT Piyasası

Dapper Labs, gerçek veya dijital varlıklara “sahiplik” belgesi olarak çalışan blok zinciri tabanlı NFT’leri popüler hale getirmek için genellikle kredi alır. Dapper, ilk büyük NFT projesi olan Ethereum tabanlı dijital koleksiyon CryptoKitties’in de arkasındaki şirket idi; ancak o zamandan bu yana firma, daha çok spor odaklı NFT’lere odaklanmayı tercih etti. 2020’de NBA Top Shot NFT’lerini başlatan firma, sonrasında WNBA ve yakın zaman önce de La Liga işbirlikleri ile endüstride ses getirdi.

Dapper Labs, bu ayın başlarında, Andreessen Horowitz ve Coatue liderliğindeki finansman turunda 250 milyon Dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Bu fon desteği ile birlikte firma, 7.6 milyar Dolar değerlemeye ulaştı.

NBA Top Shot ve NFL Farkı

NBA Top Shot, birçok veri açısından şirket için büyük bir başarı olsa da; NFL’nin muazzam seyirci büyüklüğüne ve gelirine rağmen NFL NFT’lerinin başarısı “garanti” olarak görülen bir şey değil.

Dapper Labs ortaklıklar başkanı Caty Tedman, konu ile ilgili geçmişte verdiği bir demeçte, “NBA ve NFL’yi düşündüğümde; NBA gerçekten birçok yönden çığır açıyor ve bazı riskler almaya istekliler. NFL’yi düşünürseniz, hiçbir zaman öncü olmaya çalışmazlar ancak bir şeyin, en iyisini yapmaya çalışırlar. Bu yüzden NBA’den öğrenmek onların oyun kitabında yer alan bir şeydir.” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Haber:  Live Nation, Büyülü Konser Anlarını NFT’ye Dönüştürecek

Görünen o ki Dapper Labs, NFL ile ilgili hâlâ benzer bir görüşü savunuyor ve bu anlamda temkinli hareket etmeye dikkat ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar