7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Dünyaca Ünlü Rapçi Snoop Dogg, 3.9 Milyon Dolara Ethereum Tabanlı Bir NFT Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, ünlü NFT koleksiyoncusu Cozomo de’ Medici’nin kendisi olduğunu açıkladığından bu yana NFT yatırımlarını hızlandırdı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Rapçi Snoop Dogg, Ethereum tabanlı bir XCOPY NFT’sini yaklaşık 3.9 milyon Dolara satın aldı.
  • Snoop, kısa süre önce “Cozomo de’ Medici” takma adı altında NFT yatırımları yaptığını açıklamıştı.

Rapçi Snoop Dogg, geçen hafta “Cozomo de’ Medici” ismiyle büyük NFT yatırımları yaptığını açıkladıktan sonra; geçtiğimiz gün sanatçı XCOPY’nin bir NFT’sini 3.9 milyon Dolara satın aldı.

Binance indirim kodu

Snoop Dogg ve NFT Piyasası

Snoop, XCOPY tarafından SuperRare pazarında 1.300 ETH karşılığında satılan animasyonlu bir Ethereum NFT’sini satın aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Snoop, NFT’yi satın aldıktan sonra attığı tweette, “Medici villasına hoş geldin! XCOPY’nin yayınlanan ilk karakter parçasını almaktan onur duydum.” diye yazdı.

XCOPY’nin çizimleri, NFT sanat dünyasında giderek popüler hale geliyor. Daha geçen hafta, kimliği belirsiz bir alıcı, “Şehirde Tüm Zamanların En Yüksekleri” adını taşıyan başka bir XCOPY eserine 1.000 ETH (2.92 milyon Dolar) ödeme yaptı.

SuperRare’e göre, Snoop’un yeni XCOPY NFT’si, Mart ayında sadece 100 ETH’ye satılmıştı; bu, o zamanlar yaklaşık 181.000 Dolar değerindeydi. Aynı NFT, ondan önce de Eylül 2020’de 25 ETH (yaklaşık 8.200 Dolar) karşılığında alıcı bulmuştu.

Ünlü Koleksiyoncunun, Snoop Dogg Olduğu Ortaya Çıktı

Ünlü rapçi Snoop Dogg, Ağustos ayında Twitter’a katılan Cozomo de’ Medici takma adı altında NFT koleksiyoncusunun kendisi olduğunu açıkladı.

Cozomo, birkaç CryptoPunk’a, birçok Art Blocks NFT’sine ve daha farklı pek çok NFT’ye sahip bir koleksiyoncu olarak sektörde merak ediliyordu. Cozomo’nun cüzdanında 17 milyon Dolar değerinin üzerinde NFT bulunuyor.

Öte yandan Snoop, Ethereum tabanlı metaverse oyunu The Sandbox ile de bir işbirliği yaptığını duyurdu. Snoop, oyunda özel olarak tasarlanmış bir alana sahip olacak ve NFT kart sahipleri için oyun içi konserler de dahil olmak üzere bir dizi özel partiye ev sahipliği yapacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar