10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Dünyanın En Büyük Balina Yatırımcılarından Biri 46.800 Dolardan Yüklü Miktarda Bitcoin Satın Aldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük Bitcoin balinalarından biri, yaşanan son kripto para çöküşünde BTC fiyatının düşmesinden faydalanarak daha fazla Bitcoin satın almışa benziyor.

Binance indirim kodu

Piyasadaki En Büyük Üçüncü Bitcoin Cüzdanı Dip Fiyattan BTC Satın Aldı

Whale Alert’in yaptığı açıklamaya göre, şu sıralar yaşanan kripto para çöküşünde söz konusu balina, Bitcoin fiyatı 46.800 dolar civarında iken 500 BTC daha satın aldı. BTC balinasının satın aldığı coinlerin toplam değeri 23 milyon dolara tekabül ediyor.

Binance indirim kodu

İşlem 8 Eylül tarihine Türkiye saati ile 03.05’te gerçekleşti. Satın alınan coinler, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase üzerinden cüzdana çekildi. Limenya.com olarak bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Ripple’a daha önce yaptıklarına benzer bir şekilde bu kez Coinbase borsasını hedef almışlardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte aynı Bitcoin balinasının 27 Ağustos tarihinde de iki satın alma işlemi yaparak sahip olduğu BTC sayısını arttırdığını hatırlatmak gerekiyor. Bu işlemlerden biri 47.400 dolar seviyesinden 466 BTC, diğer ise 26 Ağustos tarihinde görece düşük bir satın alım olan 38 BTC alımı olmuştu. Bu alımlarda balina toplamda balina, bugünün fiyatlarıyla toplamda 23 milyon dolar ödemişti. Tüm bu işlemler Coinbase cüzdanı üzerinden gerçekleşti.

Satın Alım, Kripto Para Çöküşünden Sonra Geldi

Balinanın bu adımı, El Salvador’un Bitcoin (BTC)’i resmi para birimi haline getiren ilk ülkesi olduğu ve bunun ardından kripto para piyasasında ani bir çöküş hareketi yaşandığı gün gerçekleşti. Yaşanan çküş sırasında genel kripto para piyasası, piyasa değerinden 330 milyar dolardan fazla kayıp yaşadı. 7 Eylül tarihi böylelikle bu yılın 19 Mayıs tarihinden sonra kripto para piyasasındaki en kötü günlerden biri oldu.

İlgili Haber:  Ukrayna’daki Kamu Çalışanları, 2.67 Milyar Dolarlık Bitcoin’e Sahip

Piyasa değerine göre kripto para sıralamasında ilk 10 sırada bulunan altcoinlerde de benzer Bitcoin fiyatına benzer bir tablo izlendi. Solana (SOL) ise, satış dalgasına rağmen haftalık görünümünü pozitif tutarak bu duruma bir istisna oluşturdu.

Kripto para piyasasındaki çöküşün, El Salvador’un Bitcoin hamlesi beklendiği gibi sorunsuz ilerlemediği için yaşandığı düşünülüyor. Ülkenin BTC cüzdanı Chivo Wallet, yoğun talebe karşılık veremeyerek sistemsel hatalarla karşılaşmıştı. BTC fiyatı bu gelişmeler üzerine ani bir şekilde 42.000 dolara kadar gerilemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar