29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Dünyanın En Büyük Balina Yatırımcılarından Biri 46.800 Dolardan Yüklü Miktarda Bitcoin Satın Aldı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Dünyanın en büyük Bitcoin balinalarından biri, yaşanan son kripto para çöküşünde BTC fiyatının düşmesinden faydalanarak daha fazla Bitcoin satın almışa benziyor.

Binance indirim kodu

Piyasadaki En Büyük Üçüncü Bitcoin Cüzdanı Dip Fiyattan BTC Satın Aldı

Whale Alert’in yaptığı açıklamaya göre, şu sıralar yaşanan kripto para çöküşünde söz konusu balina, Bitcoin fiyatı 46.800 dolar civarında iken 500 BTC daha satın aldı. BTC balinasının satın aldığı coinlerin toplam değeri 23 milyon dolara tekabül ediyor.

Binance indirim kodu

İşlem 8 Eylül tarihine Türkiye saati ile 03.05’te gerçekleşti. Satın alınan coinler, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase üzerinden cüzdana çekildi. Limenya.com olarak bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Ripple’a daha önce yaptıklarına benzer bir şekilde bu kez Coinbase borsasını hedef almışlardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bununla birlikte aynı Bitcoin balinasının 27 Ağustos tarihinde de iki satın alma işlemi yaparak sahip olduğu BTC sayısını arttırdığını hatırlatmak gerekiyor. Bu işlemlerden biri 47.400 dolar seviyesinden 466 BTC, diğer ise 26 Ağustos tarihinde görece düşük bir satın alım olan 38 BTC alımı olmuştu. Bu alımlarda balina toplamda balina, bugünün fiyatlarıyla toplamda 23 milyon dolar ödemişti. Tüm bu işlemler Coinbase cüzdanı üzerinden gerçekleşti.

Satın Alım, Kripto Para Çöküşünden Sonra Geldi

Balinanın bu adımı, El Salvador’un Bitcoin (BTC)’i resmi para birimi haline getiren ilk ülkesi olduğu ve bunun ardından kripto para piyasasında ani bir çöküş hareketi yaşandığı gün gerçekleşti. Yaşanan çküş sırasında genel kripto para piyasası, piyasa değerinden 330 milyar dolardan fazla kayıp yaşadı. 7 Eylül tarihi böylelikle bu yılın 19 Mayıs tarihinden sonra kripto para piyasasındaki en kötü günlerden biri oldu.

İlgili Haber:  Analist: "Bitcoin Fiyatı 36.000 Dolara Düşmediği Sürece Balinalar Satın Almaya Devam Edecek!"

Piyasa değerine göre kripto para sıralamasında ilk 10 sırada bulunan altcoinlerde de benzer Bitcoin fiyatına benzer bir tablo izlendi. Solana (SOL) ise, satış dalgasına rağmen haftalık görünümünü pozitif tutarak bu duruma bir istisna oluşturdu.

Kripto para piyasasındaki çöküşün, El Salvador’un Bitcoin hamlesi beklendiği gibi sorunsuz ilerlemediği için yaşandığı düşünülüyor. Ülkenin BTC cüzdanı Chivo Wallet, yoğun talebe karşılık veremeyerek sistemsel hatalarla karşılaşmıştı. BTC fiyatı bu gelişmeler üzerine ani bir şekilde 42.000 dolara kadar gerilemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend