5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Dünyanın En Büyük Beş Kripto Borsasından Biri Olan Bybit, Kanadalı Düzenleyicilerle Mahkemelik Oldu: İşte Detaylar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Bybit’in “kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu” olduğunu iddia etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • OSC, Mart ayında söz konusu iddiaları ile ilgili Bybit’e ulaştığını ancak hiçbir yanıt alamadığını belirtti.
  • Konu ile ilgili 15 Temmuz’da bir duruşmanın gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Geçtiğimiz hafta kaydettiği 53 milyar Dolarlık işlem hacmiyle dünyanın en büyük beş kripto borsasından biri olan Bybit, Kanadalı düzenleyici kurum Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) ile mahkemelik oldu.

Binance indirim kodu

Bybit ile İlgili İddialar

OSC, İngiliz Virgin Adaları’na kayıtlı Bybit şirketinin, “kayıtsız bir kripto varlık alım satım platformu işletmek ve Ontaryalıları platformu kullanmaya teşvik etmek” ile suçluyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

OSC, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 29 Mart tarihinde Bybit borsanın yöneticileri ile iletişime geçmek istediğini ancak hiçbir yanıt alamadığını belirtti. OSC, sonrasında ise Bybit’i “Yatırımcı Uyarı Listesi”ne ekledi ve konu ile ilgili duruşma tarihini 15 Temmuz olarak belirledi.

Bu duruşmada komisyon, OSC personelinin Bybit’in menkul kıymet alım satımını durdurması yönündeki tavsiyelerini dinleyecek. OSC, ayrıca, “Ontario Menkul Kıymetler Yasasının” her bir ihlali için 1 milyon Dolara kadar idari para cezası uygulanmasını öneriyor.

Geçtiğimiz Günlerde de KuCoin Borsası Benzer Bir Suçlama ile Karşı Karşıya Kalmıştı

Düzenleyici kurum, bu ayın başlarında, başka bir büyük borsa olarak bilinen KuCoin’e karşı da benzer bir yaptırım gerçekleştirdi. OSC, bu yaptırım kararında da benzer argümanları savundu. Düzenleyici kurum, KuCoin borsasının kayıtsız menkul kıymet ticareti yaptığını ve Ontario sakinlerini bu yönde teşvik ettiğini belirtti.

Menkul kıymetler, insanların kâr elde etmek amacıyla satın alıp ticaretini yapabilecekleri finansal araçlardır. Türevler ise değerini herhangi bir temel varlıktan alan bir menkul kıymet türüdür. Örneğin, emtia vadeli işlemleri ve Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri birer türevdir.

İlgili Haber:  Kurumsal Kripto Para Yöneticileri Ellerinde Rekor Miktarda Dijital Varlık Bulunduruyor

Bybit, geçen hafta merkezi olmayan finans (DeFi) projelerine hibe, likidite ve teknik uzmanlık sağlamak için 230 milyon Dolarlık finansman turu düzenlediğini açıklayan Peter Thiel yönetimindeki BitDAO’nun birincil yatırımcısı olarak biliniyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar