10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Dünyanın En Büyük Bitcoin Madenciliği Operatörü 500 Milyon Dolarlık Halka Arz Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin madeni operatörü Northern Data AG’nin ABD’de bir listeleme planladığı ve halka arz yoluyla 500 milyon Dolara kadar para toplayabileceği bildiriliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Northern Data’nın bir halka arz planladığı bildiriliyor.
  • Şirket, yeni sermaye olarak 500 milyon Dolar toplayabilir.
  • Northern Data’nın herkese açık olarak listelenmesi 2021 bitmeden gerçekleşebilir.

Northern Data AG halka açık bir listeleme için Credit Suisse Group AG ile görüşüyor. Frankfurt merkezli firmanın 500 milyon Dolar kadar sermaye toplayabileceği tahmin ediliyor.

Binance indirim kodu

Northern Data, Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencisi

Northern Data, yüksek performanslı ve bilgi işlem odaklı altyapı çözümleri geliştirir ve çalıştırır. Bunlar, Bitcoin madenciliği, blockchain, Yapay Zeka (AI) ve büyük veri analitiği gibi alanları içerir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Firmanın en büyük tesisi Rockdale, Texas’ta bulunuyor ve dünyanın en büyük Bitcoin madeni olduğu düşünülüyor. Bu madencilik işletmesi, Louisiana merkezli Whinstone US, Inc. ile Kasım 2019’da yapılan bir birleşmenin sonucu olarak ortaya çıktı.

Northern Data’nın hisseleri, 2015 yılından beri Deutsche Börse’nin Xetra OTC pazarında işlem görüyor. Firma, Block.One kurucusu Brendan Blumer ve Galaxy Digital’den Mike Novogratz dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli hissedar tarafından destekleniyor.

Halka Arz Bu Yıl İçerisinde Gerçekleşecek

Bloomberg kaynakları, bir ABD borsasında potansiyel bir halka arzın bu yılın sonlarında gerçekleşebileceğini belirtiyor. Bunun, şirketin hissedar tabanını artıracağı ve küresel profilini güçlendireceği düşünülüyor. Bu noktada henüz daha detaylı olarak paylaşılmış bir ayrıntı bulunmuyor.

Northern Data, geçtiğimiz yıl, dünyanın en büyük ikinci Bitcoin madenciliği üreticisi olan Canaan Inc. ile ortaklık kurdu. İki şirket, blockchain, AI geliştirme ve veri merkezi işlemleri gibi alanlarda işbirliği yapmayı planlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar