28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Dünyanın En Büyük Kripto Varlık Yöneticisi Grayscale DeFi Sektörüne Adım Atıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının yükselişte olduğunu gösteren son işaret de, 40 milyar doların üstündeki varlık miktarıyla dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi olan Grayscale’in, Grayscale Decentralized Finance Fund (Grayscale Merkeziyetsiz Finans Fonu) adı altında bir fon başlatması oldu.

Binance indirim kodu

CoinDesk üzerindeki DeFi endeksini takip eden fon Grayscale’in 15. yatırım ürünü olacak. Ayrıca yeni fon Digital Large Cap Fund’ın ardından Grayscale’in çeşitlendirilmiş ikinci fonu da hayata geçmiş olacak. Hem Grayscale hem de CoinDesk 2015 yılında kripto para milyarderi Barry Silbert tarafından kurulan Digital Currency Group şirketinin yan kuruluşu olma özelliği taşıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Baz Alınacak DeFi Endeksi 10 Merkeziyetsiz Finans Tokenini Takip Ediyor

Endeksteki ağırlıkları piyasa değerine göre ölçeklendiren Grayscale Merkeziyetsiz Finans Fonu, 1 Temmuz itibariyle Uniswap (UNI), Aave (AAVE),  Compound (COMP), Curve (CRV), MakerDAO (MKR), SushiSwap (SUSHI), Synthetix (SNX), Yearn Finance (YFI), UMA Protocol (UMA) ve Bancor Network Token (BNT)’in aralarında bulunduğu 10 kripto parayı takip ediyor.

Coinbase ile işbirliği yapan fon işlemler için %2.5’lik bir komisyon alıyor ve yatırım için 25.000 dolarlık bir alt limit şartı arıyor.

En büyük kripto paralar olan Bitcoin ve Ethereum’un son zamanlarda yalnızca yatay hareket yapmasının ardından DeFi tokenleri de fiyatlarında bir darbe almıştı. Ethereum üzerinde bulunan DeFi tokenlerinin piyasa değerine göre ölçeklendirip performanslarını ölçen bir endeks olan DeFi Pulse Index, son 3 ayda %42.7’lik bir düşüş göstermişti.

Grayscale Investments şirketinin CEO’su olan Michael Sonnenchein, bireysel ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum’un ötesindeki kripto varlıklara ilgisinin halen güçlü olduğunu söyledi: “Yatırımcı duyarlılığının, portföylerinde kripto paralara da yer vererek çeşitlendirmeye doğru kaydığını kesinlikle gözlemleyebiliyoruz. Ayrıca DeFi dünyasına olan yatırımcı ilgisinin arttığı duyumlarını aldık. Bu konuda yoğun talep alıyoruz.”

İlgili Haber:  Fırtına Öncesi Sessizlik mi? Analistler, 3 Ay içinde Bitcoin'in 20 Bin Dolar Olmasını Mümkün Görüyor

Jack Dorsey de Merkeziyetsiz Finans Alanına Adım Atacağını Açıklamıştı

Toplam değer olarak 55.24 milyar doları bünyesinde bulunduran DeFi protokolleri, en büyük kripto paraların alım satımının durgunlaşmasına rağmen halen manşetleri süslemeye devam ediyor. Örnek vermek gerekirse Twitter CEO’su Jack Dorsey Perşembe günü yaptığı açıklamasında kendisine ait olan ödeme şirketi Square’in Bitcoin üzerinde bir merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu inşa etmek istediğini söylemişti.

CoinDesk Indexes yöneticisi Jodie Gunzberg, kurumsal firmaların kripto para adaptasyon sürecinin devam ettiğini Bank of America’nın kısa bir süre önce bazı müşterilerine Bitcoin vadeli işlemlerini açmasından da anlayabileceğimizi aktardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar