10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi BlackRock, Bitcoin’e Daha Fazla İlgi Gösteriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Şirketin küresel sabit gelir CIO’su, Bitcoin gibi varlıkların çekiciliğini anladığını ifade etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • BlackRock küresel sabit gelir CIO’su Rick Rieder, şirketin kriptoyla uğraşmaya başladığını söyledi.
  • Şirket bir süredir kripto ürünleri satıyor.
  • Geçen ay BlackRock, Bitcoin vadeli işlemlerine girebileceğini açıkladı.

BlackRock yöneticisi Rick Rieder, CNBC’den Squawk Box ile bu sabah yaptığı bir röportajda, şirketin Bitcoin ile “yakından ilgilenmeye” başladığını ifade etti.

Binance indirim kodu

BlackRock Uzun Süredir Kripto Paraya İlgi Duyuyor

Açıklama, bir süredir zaten görülen bir gerçeği doğrulamış oldu. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, kripto paraya uzun süre çekinerek baktı. Henüz Bitcoin fonu gibi bir şey sunmuş değil; ancak yine de son birkaç aydır kripto parayı benimsemeye dair önemli işaretler verdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aralık ayında şirket, kripto paraya yakından ilgi duyduğunu kanıtlayacak bir biçimde “Başkan Yardımcısı, Blockchain Lideri” tanımlı açık bir iş pozisyonu yayınladı.

BlackRock, geçen ayki SEC dosyalarında, Bitcoin vadeli işlemlerini bazı fonlarına dahil edebileceğini ve bunun kripto endüstrisi yöneticilerini çok sevindireceğini paylaştı.

“Kripto Para, Özellikle Y Kuşağı İçin Çok Çekici”

Rieder genel olarak Bitcoin konusunda nispeten iyimser görünüyor. Konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Benim düşünceme göre teknoloji gelişti ve iş, artık, insanların söz konusu kripto para portföyünün bir parçası olması gereken bir noktaya geldi.” dedi.

Rieder, ayrıca, “Kripto, birçok insanın hayal gücünü kazandı.” diye ekledi.

Kasım ayında Squawk Box hakkında benzer bir açıklama yapan Rieder için bu ilgi yeni bir şey değil. O zaman yaptığı açıklamalarda Rieder, “Kripto paranın kalıcı olduğunu düşünüyorum. Bence dijital para birimi, teknoloji ve kripto paranın çekiciliği – özellikle Y Kuşağı için – net bir gerçek.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar