Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi BlackRock, “Blockchain Başkan Yardımcısı” Arıyor

BlackRock, dijital varlıkların değerlemesinde deneyime sahip bir blockchain başkan yardımcısı için iş ilanı yayınladı.

Haberin Özeti

  • Varlık yönetimi şirketi BlackRock, verdiği bir iş ilanına göre, blockchain başkan yardımcısı arıyor.
  • Başvuru sahiplerinin “kripto varlıkları için temel değerleme metodolojileri tasarlama” konusunda deneyime sahip olması gerekiyor.
  • BlackRock’un şu anda yönetimi altında 7.8 trilyon Dolardan fazla varlığı bulunuyor.

Yönettiği 7.8 trilyon Dolardan fazla varlığı ile dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi olan BlackRock, Salı günü yayınlanan bir iş ilanına göre, “Blockchain Lideri Başkan Yardımcısı” arıyor.

İş ilanı metninde, “Kriptografik hash fonksiyonları, dağıtılmış ağ konsensüs mekanizmaları ve genel-özel anahtar kriptografisi dahil olmak üzere blockchain teknolojisinin konusunda deneyimi olan” ifadesinin altı çizildi.

BlackRock, Kripto Paraların Kalıcı Olacağını Savunuyor

İş tanımına bakılırsa, başvuru sahiplerinin blockchainlerin iç işleyişine derinlemesine hakim olması gerekirken, birincil görevlerinden biri de dijital varlıkların değerlemesi olacaktır.

Şirket, başarılı bir adayın “kripto varlıklar için temel değerleme metodolojilerini tasarlama ve ifade etme, oyun teorisini değerlendirme ve blockchain teknolojisiyle ilişkili yönetişim modellerini dağıtma konusunda deneyime sahip olması gerektiğini” ekledi.

BlackRock ayrıca bir adayın aşina olması gereken ana alanlar olarak; blockchain ağının hızına, ölçeklenebilirliğine, gizliliğine, güvenliğine ve bunları etkileyen temel sürücülere verdiği önemi de vurguladı.

Rieder’a Göre Bitcoin, Altın’dan Çok Daha İşlevsel

BlackRock’ın basın sorumlusu Rick Rieder, kısa süre önce Bitcoin’in altının yerini alabileceğini ve kripto paranın kesinlikle kalıcı olacağını belirtmişti.

Rieder, yaptığı açıklamada, “Kripto paranın dayanıklı bir mekanizma olduğunu düşünüyorum, büyük ölçüde altının yerini alacak. Çünkü etrafta bir külçe altın dolaştırmaktan çok daha işlevsel.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu ayın başlarında, Blackrock CEO’su Larry Fink, Bitcoin’in “küresel bir piyasa” varlığı olduğunu savunarak, kripto para konusundaki şirket çizgilerini net bir şekilde vurgulamıştı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  BlackRock Bitcoin'i İki Fona Uygun Yatırım Olarak Ekleyeceğini Açıkladı
KAYNAKDecrypt
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bir Cevap Yazın