10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Dünyanın İlk Bitcoin ETF’si 10.000 BTC Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Purpose Bitcoin ETF geçen hafta piyasaya sürüldü ve 624 milyon Doların üzerinde varlık seviyesi ile başarılı bir başlangıç yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Purpose Bitcoin ETF, şu anda 10.000’den fazla Bitcoin tutuyor.
  • Fon, geçen hafta sağlam bir başlangıç yaptı.

Glassnode’dan alınan veriler, Purpose Investments’a ait Bitcoin ETF’nin piyasaya sürülmesinden sadece bir hafta sonra 10.000 BTC seviyesine ulaştığını gösteriyor. Purpose Bitcoin ETF, dünyanın “ilk” Bitcoin ETF’si olarak lanse edildi.

Binance indirim kodu

Bitcoin ETF Ne Gibi Avantajlar Sunuyor?

Yatırımcıların Purpose Bitcoin ETF’sini satın almasının avantajlarından biri, söz konusu hisselerin satın alınması durumunda dolaylı olarak Bitcoin’e sahip olmasıdır. Bu, yatırımcıların yükselen Bitcoin yatırım isteğine olanak sağlayan bir sistemdir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Veriler, yatırımcılar arasında bu tür “spot” Bitcoin talebinin yüksek olduğunu gösteriyor. Glassnode’a göre, fon son dört günde 1.000’in üzerinde Bitcoin (46 milyon Dolar) aldı. Ayrıca fon, yalnızca son gün 417’den fazla Bitcoin’i hazinesine ekledi.

Bununla birlikte, genel satın alma aktivitesi bir düşüş eğilimi gösteriyor. Hafta başında 2.251’den fazla Bitcoin ETF’ye aktı, ardından bu değer Salı günü 1.031 Bitcoin’e geriledi. Daha sonrasında Çarşamba günü daha düşük bir seviye olan 327 Bitcoin girişi görüldü. Yatırımcılar Perşembe günü ise 417 Bitcoin satın aldı.

AUM Fonu 624 Milyon Dolara Ulaştı

Purpose’un Bitcoin yatırımcıları üç ETF seçeneği arasından tercih yapabilir: ABD Doları için bir ürün olan BTCC.U; Kanada Doları için bir ürün olan BTCC.B; ve yeni eklenen Kanada Doları ile satın alınabilen “hedge edilmiş” bir BTCC ürünü.

Toronto Borsasında BTCC.U 9.41 Dolar; BTCC.B 9.29 Dolar; ve BTCC 10.34 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Yani Purpose tarafından tutulan toplam Bitcoin’in değeri 464 milyon Dolar olsa bile fonun toplam net varlık değeri 624 milyon Doların üzerindedir.

İlgili Haber:  SEC, Valkyrie Bitcoin ETF ile İlgili Kesin Kararını 2022 Yılında Açıklayacak

Ve yatırımcılar gittikçe daha fazlasını talep ediyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar