2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Düzenleyici Baskılara Rağmen Bitcoin 40.000 Dolar Fiyatına Dönmeyi Başardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen kripto para Bitcoin, 40.000 Dolar eşiğini yeniden aştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin, 40.000 Dolar eşiğini tekrardan test etti.
  • Küresel ölçekte etkisi artan düzenleyici baskıya rağmen, BTC yükseliş trendini sürdürmek için çabalıyor.

Piyasadaki en büyük kripto para Bitcoin için dalgalı bir hafta oldu.

Binance indirim kodu

BTC, Yeniden 40.000 Dolar’da

Haziran ortasından bu yana ilk kez Pazartesi günü 40.000 Dolara ulaştıktan sonra BTC tekrar bir geri çekilme yaşamıştı. Lider kripto para bugün yeniden 40.000 Dolar seviyesini test etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dahası, önde gelen kripto para, endüstrideki artan düzenleyici baskısına rağmen bu yükseliş dürtüsünün tadını çıkarıyor. Örneğin, sektördeki en büyük borsa olan Binance, küresel düzenleyicilerin baskısını takiben çeşitli alanlarda kapsamlı yasal düzenlemeler yapıyor. Bu anlamda Binance ve CEO Sam Bankman-Fried liderliğindeki kripto borsası FTX, kullanıcıların işlem yapabileceği kaldıraç miktarını düşürdü.

Öte yandan ABD Senatörü Elizabeth Warren (D-MA) Çarşamba günü Senato Bankacılık Komitesi’nin toplantısında yaptığı açıklamada, “Kripto piyasası büyüdükçe, finansal istikrarımıza ve ekonomimize yönelik riskler de artıyor.” diyerek uyarı yaptı.

Bitcoin Piyasaları Esneklik Gösteriyor

Kripto para spekülatörleri ne kadar kararsız olursa olsun, Bitcoin bu hafta ikinci kez 40.000 Dolara ulaşarak somut bir güç gösterisi yaptı.

Eski bir bankacı ve kripto para analisti olan Alex Krüger, Bitcoin’in ilk olarak Pazartesi günü yaşadığı yükseliş hareketinin “destansı oranların basit bir kısa sıkışması” olarak tanımlanabileceğini dile getirdi.

Bununla birlikte, Bitcoin’in bu seviyede ne kadar tutunabileceği büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor. Kripto para piyasasında bu yaz ayları ile birlikte başlayan durgunluk, bahar aylarındaki kutlama havai fişeklerine nazaran oldukça durgun bir endüstrinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar