8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Bitcoin Pazarı Genişledikçe Yasal Düzenlemelere Olan Talep Artıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Her sene gerçekleştirilen Bitcoin konferansında bu senenin en büyük gündemlerinden biri yasal düzenlemeler oldu.

Binance indirim kodu

Bitcoin 2022 konferansına katılan panelistler, net yasal düzenlemeler olmadan, kripto firmalarının uyumluluk risklerini ve süreçlerini belirleyip yönetmelerinin çok zor olduğunu vurguladılar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Perşembe günü, yılın en büyük bitcoin konferanslarından birinde konuşan panelistler, yasal düzenlemelerin ABD’deki kripto para sektörünün devam eden büyümesi için çok önemli olduğunu söyledi.

Ancak Miami’deki Bitcoin 2022 konferansındaki “Uyumluluk ve Düzenleme” panelistlerine göre, ABD’nin kripto para düzenlemesini nasıl yapacağına dair belirsizlik, hem ABD pazarına girmek isteyen kripto firmaları hem de kurumsal yatırımcıları çekmek isteyen dijital varlıklar için en büyük engellerden biri olmaya devam ediyor.

Açık düzenleyici standartlar olmadan, kripto firmalarının uyumluluk risklerini ve süreçlerini yönetme biçimlerinin önemli bir iş stratejisi haline geldiğini belirttiler.

Örneğin kripto ile ilgili suç faaliyetlerini belirlemeye yardımcı olan bilgiler sağlayan Blockchain analiz firması Elliptic’in dış ilişkiler şefi John Melican Perşembe günü yaptığı açıklamada, hem kripto şirketlerinden hem de geleneksel finans kurumlarından hizmetlerine artan ilgi olduğunu söyledi.

Bir başka panelist ise, ABD’deki yasal belirsizliğin, kurumsal yatırımcılar tarafından dijital varlıkların daha fazla kabul edilmesinin önündeki başlıca engel olduğunu belirtti.

Biden geçen ay federal kurumları dijital para birimleri hakkında rapor hazırlamaya ve yeni düzenlemeleri değerlendirmeye yönlendiren bir yürütme emri imzalamıştı. Kripto dünyasındaki birçok kişi bunu kripto paralara karşı tarafsız bir tutum değişikliği olarak görüyor.

Panelistler, Biden’in bu kararının doğru yönde atılmış bir adım olduğunu ve doğru yürütüldüğü takdirde sektör için iyi bir şey olacağını düşünüyorlar.

Kripto para ticareti hizmeti şirketi SheeldMarket yöneticilerinden Simon Douyer ise, rehberlikten yoksun her kripto firmasının kendi riskini belirlemek zorunda olduğunu vurguladı. Bu riskler arasında, bir kripto transferinin yaptırım altındaki adreslere bağlı olup olmadığı veya yasa dışı faaliyetlerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek gibi konular olabilir.

İlgili Haber:  Uzmanlara Göre Regülasyon Tehlikesi ve Çevreye Olan Etkisi Nedeniyle Bitcoin Fiyatları Düşebilir

Bu yorumlar, Perşembe günü Hazine Bakanı Janet Yellen’ın federal hükümetin dijital varlıkları nasıl gördüğüne dair yaptığı açıklamanın ardından geldi. Yellen, ABD’nin bir dijital dolar basmayı seçmesi durumunda dijital doların tasarımı ve geliştirilmesinin muhtemelen yıllar alacağını söylemişti. Benzer bir şeyi geçtiğimiz aylarda FED de dile getirmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar