9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

dYdX, Günlük İşlem Hacminde Yeni Bir Rekor Kırdı! Altcoinin Fiyatında Durum Ne?

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 2 ay önce

blank

Ethereum tabanlı kaldıraç platformu dYdX, kısa bir süre önce yükseliş yapmasına rağmen UniSwap ve Coinbase gibi rakiplerini geride bıraktı. Merkezsiz bir borsa olan platform, kullanıcılardan büyük ilgi görüyor.

blank

Kullanıcıları Kendisine Çekmeye Devam Eden dYdX, Coinbase ve Uniswap ile Rekabet Ediyor

Merkezsiz borsanın popülaritesi ağı üzerindeki düşük ücretleri, coin ödülleri ve daimi vadeli işlemlerinden kaynaklandı ve bununla birlikte altcoin Coinbase’i geride bıraktı. Bu, dYdX borsası için gerçekten de bir dönüm noktası olmasıyla birlikte genel DeFi endüstrisi için de önemli gelişmelerden birini oluşturdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Borsasının yükselişe geçmesiyle birlikte DYDX, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı ve 27.86 dolara kadar tırmandı. Sirkülasyonda 56 milyon adet arzı bulunan altcoinin fiyatı 27 dolara çıkmasıyla birlikte neredeyse %100’lük bir artış yaşamış gibi görünüyor. Buna rağmen, altcoin yaşadığı bir düzeltme atağı sonrası 21.42 dolara kadar geriledi ve toplam piyasa değeri de 1.20 milyar dolar civarında bulundu.

8 Eylül tarihinde transfer edilebilir hale getirilen altcoin, kullanıcıların vadeli işlemler piyasasında yüksek kaldıraç kullanmasına izin vermesiyle birlikte hacminde çok büyük bir tırmanış yaşadı. Bu tarihten bu yana, Mart ayının başında 100.000 dolar civarında bulunan altcoinin işlem hacmi, 2 milyar dolardan fazla yükseliş gösterdi.

Merkezsiz borsanın daimi vadeli işlemler hizmeti vermesi, Coinbase gibi bu tür hizmetleri veremeyen dev şirketlerin önüne geçmesini sağladı. Piyasadaki değişen trendler incelendiğinde, vadeli işlemler piyasasındaki talebin giderek arttığı ve günlük alım satım hacminde de vadeli işlemler hesaplarının hacmin yarısından fazlasını oluşturduğu görüldü. Borsalar bireysel kullanıcılara çok sayıda teşvikler sunsa da, ana soru bu büyüme hareketlerinin sürdürülebilir olup olmadığı olarak görülüyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Solana (SOL), VeChain (VET) - Altcoin Fiyat Analizi - 24 Ekim

dYdX Trading Inc. CEO’su Antonio Juliano’ya göre bu büyüme hareketleri sürdürülebilir olacak. Juliano daha önce Coinbase şirketinde çalışmış ve erken dönem teşvik programı sonucunda bir kullanıcının 900.000 dolarlık ücretsiz token elde ettiğini söylemişti.

CEO şu açıklamaları yaptı: “Bana en çok cesaret veren şey, son yaşadığımız büyüme dalgasının, boğa koşusundan sonra yerini düşüşe bırakan bir tür geçici yükseliş olmadığıdır. Bunun yerine ağ üzerinde sürekli ve giderek artan bir büyüme gözlüyoruz.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend