5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

dYdX, Günlük İşlem Hacminde Yeni Bir Rekor Kırdı! Altcoinin Fiyatında Durum Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum tabanlı kaldıraç platformu dYdX, kısa bir süre önce yükseliş yapmasına rağmen UniSwap ve Coinbase gibi rakiplerini geride bıraktı. Merkezsiz bir borsa olan platform, kullanıcılardan büyük ilgi görüyor.

Binance indirim kodu

Kullanıcıları Kendisine Çekmeye Devam Eden dYdX, Coinbase ve Uniswap ile Rekabet Ediyor

Merkezsiz borsanın popülaritesi ağı üzerindeki düşük ücretleri, coin ödülleri ve daimi vadeli işlemlerinden kaynaklandı ve bununla birlikte altcoin Coinbase’i geride bıraktı. Bu, dYdX borsası için gerçekten de bir dönüm noktası olmasıyla birlikte genel DeFi endüstrisi için de önemli gelişmelerden birini oluşturdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Borsasının yükselişe geçmesiyle birlikte DYDX, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı ve 27.86 dolara kadar tırmandı. Sirkülasyonda 56 milyon adet arzı bulunan altcoinin fiyatı 27 dolara çıkmasıyla birlikte neredeyse %100’lük bir artış yaşamış gibi görünüyor. Buna rağmen, altcoin yaşadığı bir düzeltme atağı sonrası 21.42 dolara kadar geriledi ve toplam piyasa değeri de 1.20 milyar dolar civarında bulundu.

8 Eylül tarihinde transfer edilebilir hale getirilen altcoin, kullanıcıların vadeli işlemler piyasasında yüksek kaldıraç kullanmasına izin vermesiyle birlikte hacminde çok büyük bir tırmanış yaşadı. Bu tarihten bu yana, Mart ayının başında 100.000 dolar civarında bulunan altcoinin işlem hacmi, 2 milyar dolardan fazla yükseliş gösterdi.

Merkezsiz borsanın daimi vadeli işlemler hizmeti vermesi, Coinbase gibi bu tür hizmetleri veremeyen dev şirketlerin önüne geçmesini sağladı. Piyasadaki değişen trendler incelendiğinde, vadeli işlemler piyasasındaki talebin giderek arttığı ve günlük alım satım hacminde de vadeli işlemler hesaplarının hacmin yarısından fazlasını oluşturduğu görüldü. Borsalar bireysel kullanıcılara çok sayıda teşvikler sunsa da, ana soru bu büyüme hareketlerinin sürdürülebilir olup olmadığı olarak görülüyor.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), The Sandbox (SAND), Avalanche (AVAX) - Altcoin Fiyat Analizi - 22 Aralık

dYdX Trading Inc. CEO’su Antonio Juliano’ya göre bu büyüme hareketleri sürdürülebilir olacak. Juliano daha önce Coinbase şirketinde çalışmış ve erken dönem teşvik programı sonucunda bir kullanıcının 900.000 dolarlık ücretsiz token elde ettiğini söylemişti.

CEO şu açıklamaları yaptı: “Bana en çok cesaret veren şey, son yaşadığımız büyüme dalgasının, boğa koşusundan sonra yerini düşüşe bırakan bir tür geçici yükseliş olmadığıdır. Bunun yerine ağ üzerinde sürekli ve giderek artan bir büyüme gözlüyoruz.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar