23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

eBay, Kripto Paralarla İlgili Seçenekleri Değerlendirdiğini Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

eBay CEO’su Jamie Iannone, e-ticaret platformunun kripto para ile ilgili seçeneklerini değerlendirdiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • eBay CEO’su Jamie Iannone, şirketin potansiyel kripto para ödemelerini araştırdığını açıkladı.
  • Ayrıca şirket, NFT piyasasına dair fırsatları da değerlendiriyor.

eBay CEO’su Jamie Iannone yaptığı açıklamalarda şirketin kripto paraya dair seçeneklerini değerlendirdiğini ifade etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

eBay Hisseleri Geçen Hafta %10 Oranında Gerilemişti

Geçen yıl eBay’de CEO olarak görev yapmaya başlayan Iannone, bu sabah CNBC’ye çeşitli açıklamalarda bulundu. eBay hisse fiyatı geçen hafta büyük bir darbe almış ve tek bir günde %10 değerinde gerilemişti. Iannone de yaptığı açıklamalarda çoğunlukla hissedarları rahatlatmaya çalıştı.

Apple Pay ve Google Pay gibi kripto dışı ödeme platformlarına işaret eden Iannone, şirketin kripto para seçeneklerini değerlendirdiğini ve destekledikleri ödeme türlerini genişletmeyi planladıklarını dile getirdi.

CEO, ayrıca, eBay’in NFT pazarı ile de yakından ilgilendiğini belirtti. Iannone, konu ile ilgili, “NFT piyasasını izliyoruz ve bunu, eBay’e kolay bir şekilde nasıl entegre edeceğimize dair fırsatları araştırıyoruz.” dedi.

NFT Nedir?

NFT’ler, dijital öğelerde sahiplik kanıtı sağlayan ve bunu blockchain üzerinde temsil etmek için kullanılabilen değiştirilebilir olmayan tokenlerdir. DappRadar’a göre, yılın ilk çeyreğinde NFT piyasası 1.5 milyar Dolardan fazla işlem hacmi üretti ve bu süreçte özellikle dijital sanat alanı son derece popüler hale geldi.

eBay, blok zinciri tabanlı ödeme sistemlerini araştırmaya yabancı değil. Şirket, Facebook’un blok zinciri projesi Diem’i (eski adıyla Libra) desteklediğini belirtmişti; ancak 2019 yılında bu projeyi terk etti.

Şu an itibariyle, kripto paranın platforma tam olarak nasıl entegre edileceğine dair ise detaylı bir açıklama bulunmuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar