9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

The Economist Dergisi, NFT Satışında 419.000 Dolar Gelir Elde Etti

Önemli Gelişmeler

Dünyaca ünlü The Economist dergisi, Ethereum tabanlı bir NFT satışında 419.000 Dolar gelir elde ettiğini duyurdu.

blank

Haberin Özeti

  • Dünyaca ünlü The Economist dergisi, Ethereum tabanlı bir NFT satışında 419.000 Dolar gelir elde ettiğini duyurdu.
  • The Economist dergi kapağının NFT olarak satılması, 178 yıllık uluslararası yayının NFT alanındaki ilk faaliyeti olarak da kayıtlara geçti.

The Economist, Cryptoland’in büyük ilgisini çeken “Alice Harikalar Diyarında” temalı bir DeFi kapağı yayınladıktan sonra; söz konusu dergi kapağını ayrıca NFT olarak satma kararı aldı.

blank

The Economist’in 419.000 Dolarlık NFT Satışı

Salı günü yapılan açık artırmada The Economist dergisi, 18 Eylül tarihli dergi kapağının 99.9 ETH (satış anında yaklaşık 419.000 Dolar) karşılığında satıldığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“Merkezi Olmayan Finansın Vaatleri ve Tehlikeleri” başlıklı kapak, dijital sanatçı Justin Metz tarafından Web3 çağındaki bir “Alice Harikalar Diyarında” hissini tasvir ediyor. Bu dergi kapağının NFT olarak satılması, 178 yıllık uluslararası yayının NFT alanındaki ilk faaliyeti olarak da kayıtlara geçti.

Basın Kuruluşları ve NFT Piyasası

Öte yandan The Economist, NFT dünyasına adım atan ilk köklü yayın organı değil. Mart ayında The New York Times, bir köşe yazısını NFT olarak satışa çıkarmış ve bu satıştan 562.000 Dolar gelir elde etmişti. Ayrıca TIME dergisi de bu yılın başlarında birden fazla kapağını NFT olarak sattı ve bu anlamda kripto endüstrisine dahil oldu. Associated Press de NFT satışı yaparak bu yeni gelişen alana dahil olan basın kuruluşları arasında yer aldı.

The Economist, NFT müzayedesini, çalışanlarının ve okuyucularının NFT’lerin vaadini ve gerçeklerini daha iyi anlamasına olanak sağlayacak bir “deney” olarak gördüğünü belirtti. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “İster sürücüsüz arabalar ister gen terapileri olsun, teknolojinin dünyayı değiştirme potansiyeli hakkında her zaman bir şeyler yazdık. NFT’ler ve üzerinde yükseldikleri kripto altyapısı da finansı değiştirebilir. Kendi NFT’mizi satarak, bunu ilk elden deneyimliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haber:  Beeple, NFT’den Kazandığı 53 Milyon Dolarlık Ethereum'u Sattı

The Economist, bugünkü satıştan elde ettiği gelirin tamamını ve söz konusu NFT’nin gelecekteki tüm satışlarından elde edeceği %10’luk payı, bağımsız bir yardım kuruluşu olan The Economist Eğitim Vakfına bağışlayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend